Géčko v boji o postup neuspělo

Posted by Zuzi on March 14th, 2019

Středa 13. bohužel pro Géčko nebyla šťastná a poprvé v sezoně jsme prohráli. Klíčový zápas s DDM byl velmi bojovný a hrálo se do posledních sekund. Problémy se sestavou jsme museli oba kapitáni řešit i v den zápasu a i když měli soupeři sestavu děravější, měli elovou přesilu na všech šachovnicích kromě sedmé, na kterou jsme posadili žolíka.

Zobrazit celý článek »

Géčko – první půlka sezóny bez prohry

Posted by Zuzi on February 14th, 2019

Géčko motivované dobrými výsledky nastoupilo v šestém kole proti dalšímu adeptovi na postup Unichessu v téměř základní sestavě. Lukáš Hejsek bohužel kvůli jarním prázdninám nemohl, tak jsme ho nahradili posilou Drahikem na osmé. Soupeři na oplátku využili žolíka na první v podobě Lukáše Černouška. Ve středu soupisek jsme měli elově navrch spíše my (tabulka dole je opět dosti zkreslená), o body jsme se ovšem prali opět do posledních partií. Zobrazit celý článek »

Géčko – Vyšehrad H: bodová nadílka

Posted by Zuzi on February 8th, 2019

V pátém kole Géčko hostilo doma Vyšehrad H, který je spíše slabším týmem skupiny. Navíc hosté nastoupili i v dosti oslabené sestavě. I když jsme byli v roli favorita body se nesbíraly úplně snadno a drama panovalo celkem dlouho. Zobrazit celý článek »

Bohemka G – Kbely boj o navládu

Posted by Zuzi on January 30th, 2019

Géčko si ve čtvrtém kole udělalo výlet do dalekých Kbel. Všechny chválím za včasný příjezd a omlouvám se, že museli na kapitánku čekat. Tentokrát jsme se nemohli spolehnout na náhradníky, tak jsem musela alespoň ukrást Háčku kapitána a Honzu Macha a následně jsem musela přimět hrát všechny hráče základu, kterým se to nehodilo. Výsledek byl ale pozitivní, nastoupili jsme zatím v nejsilnější sestavě a na prvních pěti deskách jsme měli elovou převahu. Zobrazit celý článek »

Géčku stále přeje štěstí

Posted by Zuzi on January 25th, 2019

Ve třetím kole jsme se vypravili na Smichov. Krásné šachové pravidlo praví, když se nemůžeš spolehnout na sebe můžeš se spolehnout na soupeře. Zápas jsme bohužel po dramatickém boji prohráli 3% : 4%, ale kapitán soupeřu nepohlídal písmenka na soupisce a od šesté šachovnice došlo ke kontumaci a výsledek se otočil na 5% : 2% pro nás. Tímto dalším zázrakem se zatím držíme na druhém místě pouze s půl bodovou ztrátou 😀👏

Zobrazit celý článek »

Vršovice E – Bohemka G

Posted by Zuzi on January 9th, 2019

G-čko vstoupilo do letošní sezony ve druhé třídě úspěšně. V prvním kole jsme narazili na slabý tým Vršovic, který jsme těsně porazili 4% : 3%. Nejtěžší bylo sehnat sestavu. Povolali jsme 3 náhradníky z dolní části soupisky, kteří ale svůj výstup, dle mého názoru zvládli velmi dobře a ač to tak elově nevypadalo spodek soupisky nás podržel a zachránil.
Zobrazit celý článek »


Copyright © 2009 Šachový oddíl TJ Bohemians Praha. All rights reserved.