Mistrovství Čech do 10 let

Posted by Kuba Petr on November 19th, 2021

V těchto dnech probíhá MČ v kategoriích HD10 a HD08 i s účastí Bohemáků.

Zobrazit celý článek »

Zemřel Marek Vokáč

Posted by Marek Buchl on November 18th, 2021

Vážení šachoví přátelé,
naše komunita je té zprávy plná již čtvrtým dnem. Proto mi dovolte oficiálně oznámit, že poslední rozloučení s panem Vokáčem se koná v pátek 19.11. v 15:20 v malé obřadní síni Strašnického krematoria.
Marku, odpočívejte v pokoji. Děkujeme za vše, co jste pro Český šach udělal, vaše práce a osobnost nám bude velmi chybět. Z mého pohledu odchází pro náš šach taková persona jakou byl Ivan Hlinka pro náš hokej.

Z Herlíkovic vezeme 2 postupy na MČR mládeže!

Posted by Kuba Petr on November 1st, 2021

Předevčírem skončilo Mistrovství Čech, na němž se v mistrovských a doprovodných kategoriích ukázalo více než deset mladých Klokanů. Nejlépe se dařilo Zdendovi Davídkovi, který z kategorie HD14 veze bronz, Lukáši Hejskovi (3. místo ve FIDE Open) a Jerrymu Chonovi, který v kategorii do 12 let zůstal na bramborovém umístění. Těsně za branami postupu zůstali Tom Tichý (HD14) a Pepa Pásek (HD12), skončili shodně na 10. místě své kategorie. Všichni z výpravy uhráli mezi 4 a 6,5 body, takže z tohoto pohledu považuju letošní MČech za velmi vydařené.

Zobrazit celý článek »

V Herlíkovicích odstartovalo MČech mládeže

Posted by Kuba Petr on October 23rd, 2021

Ode dneška do příští soboty se hraje Mistrovství Čech mládeže. Letošní ročník je za poslední roky určitě nejvíce obsazený Bohemáky – v kategoriích HD12, HD14 a HD16 hraje celkem 9 Klokanů a další tři se účastní doprovodných turnajů.

Zobrazit celý článek »

MČR v rapid šachu mládeže i s Bohemáky

Posted by Kuba Petr on September 12th, 2021

Tento víkend se v prostorách hotelu Don Giovanni v Praze odehrálo MČR v rapidu mládeže. V každé ze tří věkových kategorií jsme měli jednoho zástupce – H10 s Rodanem Černým, v H12 nás reprezentoval Pepa Pásek a v H14 se bil s Klokanem na hrudi Zdenda Davídek.

Zobrazit celý článek »

Na Přeboru Prahy mládeže se klokanům náramně dařilo

Posted by Lukáš Daňhel on September 6th, 2021

Netradičně v zářijovém termínu 3.-5.9. se uskutečnil Přebor Prahy mládeže v kategoriích HD10-HD20. Kategorie H16 a H18+H20 se hrály v Kobylisích a zbylé kategorie na OÁZE. Celkem startovalo 14 hráčů a hráček z Bohemky. Turnaj byl hrán jako vážný tempem 45min+30s/tah na 7 kol, ale někteří naši časovkáři ho označovali spíše jako trochu delší rapid a vlastně i mají pravdu :D Zobrazit celý článek »


Copyright © 2009 Šachový oddíl TJ Bohemians Praha. All rights reserved.