Mistrovství ČR mládeže v rapidu, Tamae Jakubše, Rodan Černý

Posted by Ondrej Dunder on September 10th, 2023

Tento víkend v Harrachově probíhá MČR mládeže v rapid šachu. Turnaj je to velmi krátký, v sobotu 6 kol, v neděli 3 kola, poslední kolo končí již v neděli ve 12:00. Hraje se v kategoriích D10, D12, D14 a H10, H12, H14. Bohemka má v turnaji dva účastníky. Rodana Černého a Tamíka. Rodanovi se zatím bohužel moc nedaří. Tamae Jakubše (Tamík) vyhrála nedávné Mistrovství Evropské Unie ve vážném šachu, v rapid šachu je o něco slabší, nicméně po prvním hracím dnu je průběžně na skvělém druhém místě(!) a ještě neprohrála. Zobrazit celý článek »

Memoriál Břetislava Modra – výsledky

Posted by predseda on September 7th, 2023

V sobotu 2. září od 13 hodin v prostorách EA Hotel Juliš proběhl 6.ročník Memoriálu Břetislava Modra. Na úvod na Břéťu a časopis Šachinfo zavzpomínali velmistři David Navara a Vlastimil Jansa. Mezinárodní rapidový turnaj s celkovou účastí 71 hráčů hraný švýcarským systémem na 7 kol, 2×15 minut + 2s/tah ovládl zaslouženě s 100% ziskem GM David Navara. Na 2. místě hájil Unichess Jan Toman a 3. místo vybojoval FM Taron Shagbazyan z Ukrajiny. Zobrazit celý článek »

12. sezóna Live Chess World League (LCWL 2023-S2)

Posted by Vláďa Veselý on September 3rd, 2023

Největší ligová soutěž  Live Chess World League (LCWL) na serveru Chess.com vstupuje již do své dvanácté sezóny a bude tak společně s evropskou ligou LCEL hlavní náplní našich mistrovských zápasů na podzim roku 2023.  Utkání v bulletu, blesku a rapidu proti nejsilnějším týmům světa (aktuálně Argentina, Srbsko, Rumunsko, Francie, Bosna a Hercegovina, Španělsko, Filipíny) si může zahrát každý a pomoci tak obhajovat medaile z předchozích sezón.  Propozice

MČR škol ve Zlíně: Klokani doskákali na stupínek

Posted by Lukáš Daňhel on June 30th, 2023

O úspěšném působení klokanů na MČR škol se s námi z pohledu rodiče podělí Mikuláš Černý.

V posledním červnovém týdnu proběhlo mistrovství republiky školních týmů. Jako loni i letos na něm vystoupili žáci 1.stupně vršovické ZŠ Karla Čapka, všichni hráči Bohemky. Úspěšně!

Zobrazit celý článek »

Senzace v PP v rapidu družstev!

Posted by Antonín Ambrož on June 20th, 2023

Klokani se zúčastnili v sestavě dorostenců a byli nasazeni předposlední!
Nečekané třetí místo znamená postup do Turnova na MČR!
Jak si vedli na deskách? 1.Zdenda Davídek 4,5 (7) 2.Robin Mádle 6 3.Pepa Pásek 5,5 4.Petr Suchánek 0,5. Zobrazit celý článek »

Ze Zaječic jsme letos pěkné umístění nepřivezli

Posted by Lukáš Daňhel on June 10th, 2023

Na letošní 59. šachové Zaječice jsme stejně jako loni vypravili 2 družstva. Áčko téměř ve stejné sestavě jako loni mělo velké ambice, protože jsme loni vybojovali krásné 7. místo.  Letos jsme byli nasazeni jako 9. a chtěli jsme bojovat o místa v první desítce. Béčko jako vždy přijelo především sbírat zkušenosti. Zobrazit celý článek »


Copyright © 2009 Šachový oddíl TJ Bohemians Praha. All rights reserved.