Mistrovství Čech do 10 let – stříbro!

Posted by Kuba Petr on November 14th, 2023

Další mistrovský turnaj se bude odehrával od s tředy 15.11. do neděle 19.11. v Teplicích. I zde jsme letos měli zástupce, a to Rena Černého (v kategorii HD10) a Matěje Přibyla (v kategorii HD08). V doprovodném Openu pak také hraje Rodan Černý. Ren Černý si veze postup a stříbrnou medaili!

Zobrazit celý článek »

Polofinále MČR – fantastická Tamae Jakubše

Posted by Ondrej Dunder on November 14th, 2023

V sobotu 11.11. začalo prvním kolem v harrachovském Hotelu Fit Fun juniorské Polofinále MČR. Harrachov je již tradičním místem, kde se konají téměř všechny mistrovské soutěže mládeže (MČech jednotlivců, MČR družstev ml. žáků, MČR jednotlivců, nyní MČR juniorek a juniorů.) Zobrazit celý článek »

3 medaile na Mistrovství Čech do 16 let!

Posted by Kuba Petr on October 21st, 2023

Od soboty 21. do 28. října se v Harrachově hrálo Mistrovství Čech mládeže kategorií HD12, HD14 a HD16. Mistryní Čech do 14 let se stala Tamae Jakubše, vicemistrem Čech do 16 let je Zdeněk Davídek a bronzový do 12 let byl Míša Lutskiy. V článku najdete diagramy (většinou 2-3 tahové taktiky) a rozbory vybraných partiích, které mi přišly poučné. Článek byl postupně aktualizován jako reportáž z místa dění.

Zobrazit celý článek »

5 našich mládežnických družstev v konkurenci pražských týmů

Posted by Ondrej Dunder on October 9th, 2023

V sobotu 07.10. se hrála Kvalifikace Přeboru Prahy družstev mládeže 2023/2024. Nejlepších 8 týmů postupuje do FINÁLE A, kde se střetnou tyto týmy proti sobě o jednu vstupenku do vyšší soutěže – vítěz Přeboru Prahy Finále A postoupí do 1. ligy mládeže. Minulý i předminulý rok skončilo naše Béčko na druhém místě, loni Céčko na třetím místě. Letošní kvalifikace opět dopadla velmi dobře, Bohemians Béčko zvítězilo v konkurenci 25 pražských týmů, Bohemians Céčko skončilo na skvělém 3. místě a také postoupilo do Finále A.

Zobrazit celý článek »

Mistrovství ČR mládeže v rapidu, Tamae Jakubše, Rodan Černý

Posted by Ondrej Dunder on September 10th, 2023

Tento víkend v Harrachově probíhá MČR mládeže v rapid šachu. Turnaj je to velmi krátký, v sobotu 6 kol, v neděli 3 kola, poslední kolo končí již v neděli ve 12:00. Hraje se v kategoriích D10, D12, D14 a H10, H12, H14. Bohemka má v turnaji dva účastníky. Rodana Černého a Tamíka. Rodanovi se zatím bohužel moc nedaří. Tamae Jakubše (Tamík) vyhrála nedávné Mistrovství Evropské Unie ve vážném šachu, v rapid šachu je o něco slabší, nicméně po prvním hracím dnu je průběžně na skvělém druhém místě(!) a ještě neprohrála. Zobrazit celý článek »

Soustředění mládeže 22.-24.9. v Hrachově

Posted by Lukáš Daňhel on September 7th, 2023

Letos opět zkoušíme nové místo pro soustředění mládeže, protože v Kácově pro nás byly ceny již neúnosné. Areál v Hrachově jižně od Prahy nabízí ideální zázemí pro naše víkendové soustředění mládeže, kde však rádi uvítáme i dospělé Bohemáky. Zobrazit celý článek »


Copyright © 2009 Šachový oddíl TJ Bohemians Praha. All rights reserved.