Záloha Mlejnu rozemlela H-čko

Posted by Petr Zelenka on March 11th, 2020

ŠK Mlejn B – TJ Bohemians H 5,5:2,5 – Minulý rok se nám v poslední kole podařilo zaskočit silnou sestavou soupeřův A-tým a z KD Mlejn přivézt všechny body. Letos nám to jejich B-tým vrátil stejným způsobem. Přišel téměř v základu a tak byla drobná ELO převaha na jejich straně. Výsledek zápasu nakonec relativně ELu odpovídal.

Zobrazit celý článek »

H-čko bez ztráty partie s Teplárnou Malešice

Posted by Petr Zelenka on March 5th, 2020

ŠK Teplárna Malešice – TJ Bohemians H 2:6 – Do Radlic, kde Teplárna hraje, jsme díky pracovně-školním vytížením a kolizi s D odjížděli se třemi juniory. I jejich stoprocentní úspěšnost s elově slabšími soupeři znamenala poklidné vítězství.

Zobrazit celý článek »

H-čko skoro ukradlo body favorita skupiny

Posted by Petr Zelenka on February 18th, 2020

Bohemians H – ŠK DP Praha E – VŠFS 3,5:4,5 – Jasný favorit naší skupiny zápas nepodcenil a přivezl sestavu hodnou minimálně druhé třídy, kde byl pouze jeden hráč pod 1800. Hlavně díky pěkným výsledkům juniorů jsme sahali po bodech, což se nakonec nejmenším možným rozdílem nepovedlo.

Zobrazit celý článek »

H-čko vydřelo vítězství ve vršovickém derby

Posted by Petr Zelenka on February 12th, 2020

Sokol Vršovice E – TJ Bohemians H 2,5:5,5 – K derby ve Vršovicích s jejich E-čkem jsme nastupovali jako velmi mírní favorité. I když to během zápasu vypadalo spíše opačně, nakonec se nám podařilo přivézt plný bodový zisk. Body si naši hráči museli většinou hodně těžce odpracovat a zápas končil až pár sekund před vypršením maximální hrací doby.

Zobrazit celý článek »

První letošní výhra H-čka získána v Karlíně

Posted by Petr Zelenka on February 4th, 2020

TJ Bohemians H – ŠK DP Praha I-PORG 7:1 – I ve čtvrtém kole jsme museli hrát venku díky soupeřově výjimce, kdy může hrát všechny zápasy doma. Cestování nám naštěstí na sestavě neubralo a podařilo se nám bez ztráty partie potvrdit roli favorita. Včerejší den si dovoluji prohlásit za Den pěšců “na předposlední řadě” – proč se dočtete níže.

Zobrazit celý článek »

Ztráta i zisk Hčka na Pragovce

Posted by Petr Zelenka on January 29th, 2020

ŠO Praga Praha C – Bohemians H 4:4 – Sérii tří silných soupeřů na úvod završil souboj s ELOvě čtvrtou Pragovkou na jejich hřišti. Jelikož jsme nastupovali ve velmi silné sestavě, doufal jsem částečně v překvapení a v bodový zisk (třeba i plný). Nakonec jsem musel zachraňovat remízu vítězstvím v koncovce na osmé šachovnici, ale i tak je první remíza s kvalitním soupeřem velmi cenná.

Zobrazit celý článek »


Copyright © 2009 Šachový oddíl TJ Bohemians Praha. All rights reserved.