Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu družstev

MČR družstev ve zrychlených tempech se odehrálo v Teplicích 14. – 15. záři 2019. Sobotní bleskový turnaj hrálo 32 družstev a nedělního rapid turnaje se zúčastnilo 38 týmů. Oba turnaje ovládl hlavní favorit – Moravská Slávia Brno “A”, dvě bronzové medaile získal tým TJ Pankrác “A”. V bleskovém turnaji získal stříbro tým Zikudy Turnov “A”, v rapidu si stříbrné medaile odvezl pražský Unichess “A”. Závěrečná zpráva je na webu ŠSČR.

Vitezove MCR druzstev

Vítězný tým Moravské Slávie Brno (zdroj: fotogalerie pořadatelů)

Světový pohár 2019

Světového poháru v ruském Chanty-Mansijsku se z českých hráčů zúčastnil pouze David Navara. Soupeřem naší šachové jedničky v prvním kole byl mladý ruský velmistr Daniil Yuffa, kterému se podařilo vyhrát druhou partii zápasu a postoupil tak v turnaji na úkor našeho hráče. Do finále Světového poháru se dostal čínský velmistr Ding Liren a ázerbájdžánský reprezentant Teimour Radjabov, oba se tak kvalifikovali do Turnaje kandidátů MS. Ve finále byl nakonec lepší Teimour Radjabov. Pavouka s výsledky Světového poháru naleznete zde.

Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu

MČR mládeže v rapid šachu se odehrálo 7. – 8. 9. 2012 v Třešti. Hrálo se v 6 oddělených kategoriích (D10-D14, H10-H14) na 9 kol, celkem se zúčastnilo 201 hráček a hráčů. Nejstarší kategorii do 14 let vyhrál Adam Frank, mezi dívkami zvítězila Tereza Šulcová. Mezi chlapci do 12 let byl nejlepší Matyáš Paseka a Lada Zelbová ovládla kategorii D12. V nejmladší kategorii vládl Lukáš Zelba, mezi dívkami se nejlépe prosadila Tereza Horková. Podrobná zpráva je na webu ŠSČR.

Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v rapid šachu

MČR juniorů a juniorek v rapid šachu se uskutečnilo 21. – 22. 9. 2019 ve Vyškově. Celkem 62 mladých hráčů a hráček sehrálo společný devítikolový turnaj, jehož vítězem se stal Jonáš Eret (vítěz kategorie H20) před Martinem Simetem a Davidem Barákem. Z juniorek byla nejlepší Blanka Brunová. Detailní zpráva je na webu ŠSČR.

Vitezove MCR junioru v rapidu

Vítězové MČR juniorů v rapid šachu (zdroj: fotogalerie pořadatelů)

Mistrovství Evropy seniorských týmů 2019

ME seniorských týmů se uskutečnilo od 18. do 26. září v Chorvatsku. Českou republiku v kategorii nad 50 let reprezentoval tým ve složení Blatný, Priehoda, Vokáč, Konopka a Špaček. Český tým byl čtvrtý nasazený a na bramborové příčce skončil i v konečném pořadí. Článek s podrobným popisem turnaje naleznete na webu ŠSČR.

Chess Masters Blansko

Uzavřený turnaj Chess Masters Blansko 2019 se uskutečnil 21. – 29. září 2019 za účasti 10 hráčů ze 3 zemí (Česká republika, Slovensko a Rakousko). Vítězem turnaje se stal GM Polák (7 bodů z 9 kol), druhý IM Druska splnil velmistrovskou normu díky zisku 6,5 bodu a bronz získal IM Kočiščák (6 bodů). Dále Bronislav Vymazal splnil normu mezinárodního mistra. Velké poděkování za podporu akce patří panu ing. Vlastimilu Chládkovi. Bližší informace naleznete na webu ŠSČR.

Začíná MS mládeže v Indii

V těchto dnech začíná mistrovství světa mládeže v kategoriích do 14, 16 a 18 let. Česká republika má po jednom zástupci v každé kategorii, celkově se tak účastní šestice hráčů – Jan Rudolf jr., Anna Lhotská, Ara Martirosyan, Kristýna Otrubová, Vojtěch Šrámek a Kristýna Laurincová. Úvodní zpráva IM Berezjuka je na webu ŠSČR, průběžné výsledky můžete sledovat zde.

Šachová šalina 2019

Po velkém úspěchu v minulém roce se i letos uskuteční jízda šachovou šalinou. Akce proběhne 25. října 2019 v Brně od 12:00, kdy bude otevřen šachový stánek na náměstí Svobody. Šachová šalina vyjede ve 14:00 a bude jezdit až do 18:00. Od 14:00 se dále uskuteční simultánka velmistra Tomáše Poláka v prvním patře budovy Dopravního podniku Brna. Detaily najdete webu ŠSČR.