Začátkem října odstartovala sezóna družstev mládeže. Naše Áčko se po loňském sestupu z Extraligy výrazně proměnilo. Kvůli věkovému limitu z družstva odešli Ondra Staněk, Petr Žižka a Tomáš Kozbert. Věkový limit pro první ligu a extraligu se liší o 1 rok, takže navíc nemůže hrát ani Kuba Petr. V Áčku tak zůstali jen Lukáš Hejsek a Robin Mádle. Z Béčka se k nim připojili Tomáš Tichý, Tomáš Písař a Zuzka Aubrechtová. Navíc se k družstvu přidal i Ondra Gacho, naše letní posila.

Byli jsme zařazeni do skupiny B a elově jsme nasazení na 6. místě z 12 družstev. První trojkolo nám bohužel vůbec nevyšlo. V prvních dvou kolech jsme zaznamenali těsné prohry 2,5-3,5 s říčanským béčkem a následně i céčkem a ve třetím kole jsme nestačili na béčko Unichessu poměrem 2-4.  Velká proměna družstva se naplno projevila, nutno však podotknout, že většina našich hráčů může hrát ligu ještě dlouho a premiéra není nikdy jednoduchá. Nejvíce se dařilo Lukášovi na první desce (2,5/3). Liga bude pokračovat 7. prosince dvojkolem.

Rozběhl se i Přebor Prahy družstev starších žáků, tedy kvalifikační soutěž o 1. ligu mládeže. Družstva se oproti loňsku změnila, hlavně kvůli odchodu hráčů do Áčka. Obě družstva mají po prvních čtyřech kolech na kontě dvě výhry a dvě porážky. V Béčku se dařilo Zdendovi Davídkovi (3/3) a Ivanu Melnikovovi (3,5/4) a v Céčku má na kontě tři kuriózní body z 6. šachovnice Valerie Pokorná, protože ve třech zápasech ze čtyř soupeři nenastoupili v 6 hráčích.

Dnes 26.10. začíná v Příchovicích u Kořenova Mistrovství Čech mládeže HD12-HD16. V mistrovských kategoriích budou Bohemku reprezentovat Tomáš Tichý v H12, Robin Mádle a Tomáš Písař v H14, Lukáš Hejsek a Zuzka Aubrechtová v HD16. FIDE Open si zahrají Kuba Petr, Ondra Staněk a Petr Žižka. Pořadatel bude přenášet online hodně partií z mistrovských kategorií i FIDE Openu! Přeju všem hodně úspechů a nejlépe postupů na MČR!

Výsledky MČ mládeže 2019

Výsledky 1. ligy mládeže

Výsledky PP družstev starších žáků

Online přenos MČ a další info o turnaji