AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE

V neděli 17.11. skončilo MČ mládeže do 8 a 10 let. Bohemku úspěšně reprezentovalo hned 5 klokanů v mistrovských kategoriích. V kategorii D8, která se hrála rapid tempem, sbírala cenné zkušenosti Andrea Mičánková. Byl to jeden z jejich prvních turnajů (možná úplně první) a je jen dobře, že se zúčastnila tak pěkného turnaje. V kategorii chlapců do osmi let hrál teprve šestiletý Tian Le Gao a na prvním větším turnaji uhrál moc pěkný výsledek 4/9. Za rok třeba výsledek ještě vylepší.

V kategorii H10 jsme měli tři borce. Pepa Pásek se jako 30. nasazený posunul o pět míst výš a zůstal tak zhruba na svém. Ivan Melnikov startoval stejně jako Tomáš Tichý v H12 na divokou kartu a komise mládeže se znovu pěkně trefila, protože Ivánkovi se podařilo urvat postup na republiku, když získal potřebných 6,5/9 a umístil se na krásném 6. místě. Podobně skvělé výkony předváděl Jeremy Chon. Jak chutná porážka poznal za celý turnaj jen jednou a důležité určitě bylo, že udržel první dva nasazené a s oběma remizoval. Vybojoval stejně bodů jako Ivánek a dokonce měl i stejný Bucholz. Další pomocné hodnocení přálo Ivánkovi, a tak Jeremy skončil hned za ním na užasném 7. místě a na jaře se také může těšit na MČR. Po třech letech bude mít Bohemka tři zástupce v mistrovských kategoriích na republice, je na co se těšit. Naposledy se v roce 2017 účastnili Kuba Petr, Lukáš Hejsek a Petr Žižka.

No a nemůžeme zapomenout ani na Cascade Open neboli doprovodný turnaj při MČ. Jako první nasazený to neměl Tomáš Mičánek rozhodně jednoduché, ale naprosto suverénním výkonem 9/9 a perfem 2328 si zajistil prvenství v turnaji. Rodinný klan doplnil ještě Tomášův syn Daniel, který si zahrál taky v Open kategorii.

Jsem opravdu nadšený z trojnásobné účasti na MČR 2020. Pro kluky to bude první taková zkušenost a velká příležitost se ukázat na republikové scéně. Před třemi lety startovali naši kluci tehdy v H14 a H16. Letos máme dva v H10 a jednoho v H12, takže je vidět generační obměna, se kterou se aktuálně v Bohemce snažíme pracovat.

Trochu mě zlobil editor fotek, tak se nezlobte za dvě převrácené fotky :-)

Všechny informace o MČ do 8-10 let

Krásné video z akce je k dispozici ZDE

Na první fotografii vlevo hrají kluci simultánku proti IM Janu Vykoukovi. Na horní fotografii vpravo je trenér Honza Daňhel se svými svěřenci – Jeremym a Tianem. Na dolní fotografii vlevo jsou zleva: Váňa, Pepa a Jeremy.

IMG-0509 IMG-0516

c1df9745-175c-4740-bd4b-64f0fc7fe4a4 026537fa-dff3-4d64-a1d6-f5a9298e86cd