V prosinci se konaly dva kvalifikační turnaje do finále Přeboru Prahy mládeže s hojnou účastí Bohemáků.

Když jsem hrával Přebor Prahy, tak se vždycky konalo pět rapid turnajů, z nich se započítaly 3 nejlepší výsledky daného hráče a podle toho se vybíralo, kdo postupuje na Mistrovství Čech. Loni v květnu se však již uskutečnil Přebor Prahy jakožto vážný turnaj (do nějž se asi mohl přihlásit kdokoliv? To nevím), a letos se systém ještě trochu změnil – před finálovým turnajem (tj. ten jako loni) se hraje pět kvalifikačních turnajů (tj. jako předtím). Tyto kvalifikační turnaje se hrají tak, že v turnaji B jsou spojené kategorie HD08 – HD12 a v turnaji A kategorie HD14 – HD18, ale zároveň se všechny vyhlašují zvlášť. S postupy to je zvláštní, vůbec se v tom nevyznám (kdo všechno má přímý postup atd.).

Když už znáte systém, pojďme si říct, jakých vynikajících výsledků dosáhli mladí Bohemáci:
Na Mikulášské nadílce se umístil Kryštof Novák na třetím místě a Ján Tichý na místě čtvrtém (oba získali 4,5/7) v kategorii HD10! V turnaji A se nejvíce dařilo Robinovi Mádle, který skončil 5. v kategorii HD16 s 4/5 a Zuzce Aubrechtové, která byla nejúspěšnější dívkou a zároveň skončila třetí v kategorii HD18 (zisk 3,5/5). Zároveň (dle oficiální tabulky) v kategorii HD14 postoupil do finále Přeboru Prahy Zdenda Davídek.
Na Vánočním kaprovi dosáhl nejlepšího výsledku Tian Le Gao, který v kategorii HD08 se ziskem 3,5/7 obsadil skvělé druhé místo. V turnaji A se znovu velmi dobře ukázal Robin Mádle, který zcela zopakoval výsledek z Mikulášské nadílky (4/5, 5. místo v HD16), a Zuzka Aubrechtová tentokrát byla druhou nejlepší dívkou.
Moc gratulujeme!

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů do Nového roku a dalších (nejenom kvalifikačních) turnajů.

Odkazy na výsledky:
Mikuláš – turnaj A
Mikuláš – turnaj B
Kapr – turnaj A
Kapr – turnaj B

Na fotkách níže je Robin Mádle, Zuzka Aubrechtová a Tian Le Gao.

20191221_143205 20191221_143145 20191221_162125