Dobrý vstup do sezóny zapsal tým F.

Na úvod jsme zavítali k sousedům na Praze 10, kteří papírově nepatří k favoritům skupiny.  Naším cílem bylo maximálně bodovat, protože do II. třídy se “stěhují” čím dál silnější šachisté a záchrana není jednoduchou záležitostí, o které se loni přesvědčil tým G.

Papírová převaha byla jasně na naší straně, kterou jsme museli v zápase prokázat. Bohužel jsme hráli ve dvou místnostech, takže jsem moc nestíhal sledovat průběh na prvních šesti šachovnicích v sousední místnosti. Na druhou stranu Pavlův útok byla radost sledovat a umrtvený soupeřův král mezi vlastními zvazbenými figurami vypadal efektně. 1:0

Brzy také zavěsil Marek. Rychlost přibývání bodů trochu zbrzdily dvě remízy na prvních deskách, ale soupeři hráli odvážně a první čtveřice hráčů byla asi nakonec spokojená. Hlavně asi Petr na první, kde jsem finálnímu průběhu partie vůbec nerozuměl. 3:1

V tuto chvíli jsem byl jako kapitán spokojen. Do vítězství nám chybělo už jenom 1,5 bodu. Půlku jsem si trochu sušil na vlastní šachovnici a pozice Dana se líbila. Možná už tam byl i nějaký materiál navíc. Honza byl pod útokem na krále a Milan se snažil hlavně schovat do bezpečí dámu a přišlo mi, že mu aktuálně chybí i pěšec.

Když jsme se soupeřem potřetí opakovali stejnou pozici ve vyrovnané věžovce (ani následná společná PC analýza po zápase v občerstvovacím zařízení neukázala cesty k nějaké výhře), tak mi Dan oznámil i svoje vítězství a tak i  v celém zápase 4,5:1,5.

Zbytek dořešila již 1. časová kontrola, do které spadla stejným dílem celá zbývající čtveřice. Naši hráči prokázali pevnější nervy a ve zbývajících posledních sekundách obě partie finálně zlomili v náš prospěch po chybách soupeřů. 6,5:1,5. První krok máme úspěšně za sebou, ale další budou podstatně složitější.