V sedmém kole jsme doma přivítali družstvo Unichess D, které se stejně jako my pohybuje kolem sestupových pozic. Sestava byla slabší než na předešlá kola ale i přesto plně konkurenceschopná. Již v zahájení obětoval figuru za několik pěšců Honza Franěk a soupeř měl dost slabého krále. Zhruba po 40 minutách se nečekaně otevřelo skóre zápasu. Soupeř Ondry Dundera zahrál zajímavý šach koněm na d6, po kterém si pod fousy zamumlal:” Já neumím počítat.” Ondra chybu zpozoroval, získal figuru a soupeř se ve 13. tahu vzdal. Vedení jsme dokonce navýšili, když asi hodinu po Ondrovi zvítězil Lukáš Hejsek. Soupeře někde ve střední hře okradl o figuru a koncovku zvládl chladnokrevně, nedal soupeři nejmenší šanci.

Jindra měl tuším pěšce míň někde ve střední hře, Auby s Ondrou Staňkem rovina, moje pozice taky zatím nevybočovala z rovnováhy. Nepamatuju si přesně, jak šly partie dál po sobě, protože to bylo celkem rychlé, zápas skončil už cca ve 21h. Každopádně remízu udržel Ondra Staněk, který ve hlavní variantě Caro-Kannu znal teroii o pár tahů dál než soupeř a bez problémů vyrovnal. Aubymu se podařilo to stejné. Bohužel jsme neudrželi první dvě desky. Jindra musel kapitulovat, detaily jsem nestihl pozorovat… Martin Svrček se dlouho držel s Janem Šlampou, ale bohužel ve věžovce byl soupeř lepší a harmonika na druhé řadě byla pro Martina smrtící. Ještě před Martinem jsem stihl vyhrát já. Spíše bych to formuloval slovy, že se můj soupeř porazil sám. Hráli jsme výměnnou Francii, ve střední hře celkem vyrovnané, ale potom soupeř celkem jednoduše odevzdal figuru a koncovku už jsem nějak dotáhl do vítězného konce.

Zběsilý útok Honzy Fraňka tentokrát nevyšel. Po partii jsme to dali přelouskat Fritzovi a partie byla i s figurou míň dlouho korektní. Soupeř to však hrál celkem přesně a uvážlivě a dokázal tak zvítězit. Celkově tedy 4-4 a bylo hned 6 resultátů. Naděje na záchranu tak stále žijí, ale musíme ještě pořádně zabojovat!

TJ Bohemians C Unichess D
Svrček Martin C Z 2134 0 1 2221 Šlampa Jan Z
Korsa Jindřich H 2061 0 1 2232 Pokorný Petr V Z
Aubrecht Petr Z 2043 ½ ½ 2100 Bartoš Jan V Z
Staněk Ondřej Z 2050 ½ ½ 2028 Babička Michal H
Hejsek Lukáš Z 1899 1 0 2046 Popper Tomáš Z
Franěk Jan 1906 0 1 2035 Klíma Matěj Z
Daňhel Lukáš 1854 1 0 1912 Šplíchal Petr Z
Dunder Ondřej 1810 1 0 1988 Miskolczi Vítězslav
4 4