Již tuto sobotu 23.5. od 19:00 se náš klub utká v prvním kole nové klubové eSoutěže s franzouzským Val Parisis Echecs – Franconville. Hraje se v tempu 15+2 vždy dvě partie se stejným soupeřem. Více informací najdete níže.

Chess.com Clubs League je nová oficiální soutěž na serveru Chess.com, která je zaměřena na reálné šachové kluby. Více jak 100 týmů je rozděleno do dvou divizí. Náš klub nastupuje v menší, kde se zápasy hrají na alespoň 4 šachovnicích (větší divize se hraje na 10ti).

Nejlepší hráči z nejlepších týmů mohou získat zdarma různé typy členství na serveru Chess.com. Pro nejlepšího hráče každého týmu, který neprohraje žádný zápas kontumačně, je připraveno alespoň 3-měsíční členství.

 

Několik dalších základních informací:

– první sezóna se hraje hraje na 8 kol švýcarským systémem, kdy je hrací den primárně sobota od 19:00 (May 23, May 30, June 6, June 13, June 20, June 27, July 4, and July 11)

– zápasy se případně mohou přesunout na jiný čas od pátka do neděle daného týdne

– tempo je 15+2 a hrají se vždy 2 partie se stejným soupeřem (bílý / černý)

– minimální počet šachovnic jsou 4, ale může hrát i více hráčů a počítají se všechny obsazené šachovnice. Pokud soupeř nemá dostatek hráčů, tak se dané šachovnice kontumují

 

Přihlašování do zápasů:

– já nebo Max nasdílíme na Chess.com a v kalendáři odkaz na zápas

– po jeho rozkliknutí se musíte 60-0 minut před začátkem zápasu přihlásit a přidat do zápasu

– k přihlášení do zápasu musíte být členy našeho klubu https://www.chess.com/club/tj-bohemians-praha

– ve chvíli začátku zápasu musíte být nalogovaní v Live a partie začnou automaticky (druhá partie s opačnou barvou začne ihned po dohrání první partie

– po dohrání partií můžete sledovat své spoluhráče

– doufám že nemusím zdůrazňovat, ať v žádném případě nepoužíváte během partií počítač k analýze

 

A teď k prvnímu kolu.

23.5. 19:00

Soupeř: Val Parisis Echecs – Franconville

Odkaz na zápas: https://www.chess.com/live#tm=11583

Výsledky budou následně na: https://www.chess.com/club/matches/live/11583

Jelikož se jedná o úvodní kolo, tak se těžko odhaduje, jak silný bude soupeř a zda si všichni naši hráči zahrají ale doufám, že budeme připraveni dostatečně silní pro zisk prvních bodů.

Těším se v sobotu.