V prvním kole ligové online soutěže na Chess.com jsme porazili díky výbornému finiši francouzský Franconville 7:5. Již tuto neděli 31.5. od 18:00 nás čeká další soupeř, kterým bude tentokrát italský Club Scacchi Cesena. Přidáte se i někdo další?

První kolo bylo nakonec velmi napínavé. Soupeř přivedl 7 hráčů, takže se na tři naše hráče (mě, Zdendu a Milana) nedostalo. Prvních několik bodů patřilo soupeři. Zápas se začal otáčet, až když v první partii na první desce udolal Kuba velmi silného soupeře a obdobně se zadařilo Vítkovi v odvetě na desce poslední. I tak byl soupeř na 5ti bodech a vypadalo to na v nejlepším případě remízu 6:6.

To bychom ale nesměli mít velmi silný finiš. Mladý hráč z ŠK Staré město nás podpořil bodem na druhé desce, kdy využil velké hrubky jeho titulovaného soupeře k otočení partie. Tomášovi na páté desce se podařilo dotáhnout těžkou koncovku do vítězného konce. A rozhodující bod přidal v úplně poslední partii Kuba, kdy i ve druhé partii přehrál velmi silného protivníka ve střední hře, i když se začal dostávat do časové tísně.

Paz477 (Jakub Petr) – startsek 2:0

NewMagnus88 (Bayarjavkhlan Delgerdalai) – Entilza (FM) 1:1

Niwram (Vláďa Veselý) – aminoun 1:1

pa9p (Pavel Padevět) – asticot95 0:2

tomasdavidek – timparis 2:0

RunningPawnz88 (Vít Barth) – cyrilov9576 1:1

(Kompletní výsledky)

 

Druhé kolo:

Neděle 31.5. 18:00

Soupeř: Club Scacchi Cesena

Odkaz na zápas: https://www.chess.com/live#tm=12215

První zápas soupeře, kdy vyhrál 4,5:1,5 – odkaz