AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A VÝSLEDKY

Od pondělí 29.6. do středy 1.7. se uskuteční finále Přeboru Prahy mládeže. Hraje se celkem 6 turnajů a dokonce na dvou místech. Kategorie H16 a H18+20 se odehrají v Kobylisých, trenérský dohled zajišťuje Tonda Ambrož. Zbylé kategorie H10-14 + dívky D10-20 se budou hrát na OAZE, kde budeme s dětmi střídavě já, Ondra Dunder a Honza Franěk. Ve třech dnech děti odehrají 7 partií tempem 2x50min + 30s/tah. Celkem startuje 16 Bohemáků, nektěří už mají přímý postup na MČ, ale většina bude o postup bojovat.

V průběhu turnaje zkusíme přidat nějaké fotografie a případně i aktualizovat výsledky, ale radši nic neslibuji, protože na tom budu bídně s časem.

AKTUALIZACE 2.7. 2020

Přebor Prahy mládeže byl letos pro Bohemku úspěšný. Na OÁZE jsme měli pohodovou atmosféru, myslím že v Kobylisých to muselo být podobné. Všichni jsme byli rádi, že zase můžeme “normálně” hrát/trénovat šachy. Pojďme si shrnout výsledky. V dívčím turnaji jsme bohužel neměli zastoupení a všeobecně ani moc hrajících šachistek z řad mládeže nemáme, je to škoda a budeme to muset co nejdříve řešit. V H10 jsme měli čtyři zástupce. Podle ela byl favoritem na postup Adam Šereda, ale v téhle kategorii ještě elo nemá moc velkou váhu. Vůbec bych neřekl, že se Adamovi turnaj nepovedl, ale 3,5/7 na postup nestačilo. Měl pěkné partie, ale někdy na něj dolehla únava z náročného programu. Svou pozitivní energii šířil všude kolem a tím nám všem hrací dny zpříjemňoval :-) V průběhu turnaje sahal na postupová místa Honzík Tichý, ale 3,5/7 také na postup nestačilo, nicméně musím ocenit přípravu na čtvrté kolo, kdy ho brácha Tomík doma připravil na silnějšího soupeře dokonale a Honzík měl po zahájení věž víc, zbytek partie už se tak moc nepovedl a vítězství slavil soupeř. Z našich může naopak slavit Kryštof Novák, který po dvou prohrách v začátku turnaje další prohru nezaznamenal a 4 body by měly stačit na postup! Kryštof skončil na šestém místě, ale dva hráči před ním mají PP na MČ, tudíž by měl obsadit čtvrtou postupovou příčku! Čtvrtým zástupcem v H10 byl Tianle Gao (Gojiš), který v sedmi letech spadá stále do kategorie H8. Na jeho věk předváděl moc pěkné a soustředěné výkony, v partiích minimálně chyboval a vůbec to neblical, což je v tomto věku obdivuhodné. Kromě pekných výkonů nasbíral Gojiš i spoustu bodů a 3/7 je krásný výsledek, v této kategorii může hrát ještě dvě další sezóny.

V H12 jsme měli jen jednoho bojovníka a to Pepu Páska. Pepa mířil ambicemi i výkony jasně za postupem. V turnaji měl třetí nejvyšší Bucholz, hrál stále na prvních deskách, ale prohra v posledním kole nám zhatila postupové plány… Celkových 4/7 je slušný výsledek, Pepa často bojoval přes dvě hodiny a zbylo mu třeba 40min na odpočinek před další vážnou partií, takže klobouk dolů před skvělým výkonem. V H12 postupuje pravděpodobně 5 nejlepších, Pepa skončil šestý a nikdo před ním podle mě PP na MČ nemá.

V H14 hráli tři klokani. Mathias Nassreddine mě během turnaje často šokoval informacemi, které ví o šachu a o Bohemce např. z historie nebo o hráčích. Do šachů je hodně zapálený a sám doma pracuje. S šachami však začal později než jeho vrstevníci a musel se spokojit s 1,5 bodem. Zdenda Davídek se prezentoval občas nejistými výkony, ale vždy dokázal zabrat a v turnaji ani jednou neprohrál!!! K pěti remízám si připsal 2 výhry a slaví postup na MČ! Ty remízy nebyly žádný sušárny nebo rychlý remízy ve 20. tahu, Zdenda bojoval a postup si zasloužil, klíčovou bych označil partii předposledního kola s Maxem Hozdou, kterou jsem sice neviděl, ale Hozda je v téhle kategorii dost silný hráč a Zdenda ho dokázal udržet na uzdě a remizoval. Gratulace k postupu a pátému místu! Do H14 si šel zahrát Ivan Melnikov, který má PP na MČ v H12, a předváděl pěkné vyrovnané výkony. Remizoval s celkovým vítězem a zaznamenal pouze jednu prohru, moc pěkný výkon 1452 a 5/7 stačilo na bramborovou čtvrtou příčku. Teoreticky si Ivánek vybojoval postup na MČ v H14, ale bude se muset rozhodnout jen pro jednu kategorii.

Zbylé kategorie se hrály v Kobylisých, tak jen shrnu výsledky. V H16 jsme měli 5 zástupců, nejvíce se dařilo Robinu Mádlemu, který si vybojoval postup na MČ, získal 5/7 a pěkný výkon 1607 stačil na páté místo, gratulace! Slušně zahrál i Ondra Gacho (4/7, 7. místo). Už méně se dařilo Emiru Khoury, Davidu Machovi a Tomáši Písařovi. Do H20 si šli zahrát dva naši hráči s přímým postupem na MČ v H12 – Tomáš Tichý a Jeremy Chon. Na Jerryho byla soutěž opravdu silná, ale určitě nabral zkušenosti za partie s tak silnými hráči. Pro Tomíka platilo asi to stejné, ale dařilo se mu o chlup víc a perfo vyšlo na 1560, což je slušný výsledek. Lukáši Hejskovi se dařilo bodovat a 4,5/6 stačilo na krásné 3. místo, gratulace!