V online lize nám zbývají již jen dva zápasy, ale již příští týden, konkrétně 15.7. začne obdobná soutěž v denním šachu.

Denní šach na Chess.com je obdobou klasického korespondenčního šachu, jen se dívá trochu jinak na to, co lze při hraní používat jako pomůcky. Při hraní je možné použít knihovnu zahájení, víceméně ale cokoliv dalšího je zakázáno. Především se nesmí používat analýza pomocí počítačových programů nebo databáze, které ji používají. Toto striktně hlídají a prohřešek může vést k zavření účtu.

Aktuální soutěž se bude hrát v tempu 3 dny / tah. Pokud neodehrajete včas, tak prohrajete automaticky partii na čas. Jedinou možností, jak se tomuto vyhnout např. z důvodu nepřítomnosti na internetu, je zapnutí funkce Dovolená.

Bohemka bude hrát v Divizi A s dalšími 6ti kluby. Oproti jiným klubovým turnajům na serveru bude všech 6 partií začínat najednou 15.7. Na druhou stranu ale nebudete hrát v každém zápase 2 partie najednou, ale postupně – tzn. druhou partii s opačnými barvami začínáte až po skončení předešlé. Najednou budete mít tedy rozehráno 6 partií (případně méně, jelikož se nemusíte hlásit do všech zápasů).

Přihlásit se můžete na stránce každého zápasu separátně. Odkazy jsou níže u soupeřů. Případně seznam všech zápasů našeho klubu je na TÉTO STRÁNCE.

A kdo bude za naše soupeře? Pokud se chcete hlásit do méně zápasů, tak se ideálně hlaste odshora. Zkusil jsem seřadit soupeře podle důležitosti zápasu.

Uttara Central Chess Club (Bangladéš)- odkaz

Saint Petersburg Chess Club (USA) – odkaz

Golden Sporting Club – odkaz (soupeř zatím neakceptoval výzvu a nejspíš bude kontumace)

Aurora CC 2012 (Kanada) – odkaz

Kyiv Chess Club (Ukrajina) – odkaz (Tým který je silou úplně jinde. Budeme hrát spíše z formálního hlediska.)

Chess School Etud (Rusko) – odkaz (zatím se za soupeře nikdo nepřihlásil)