Ve 2.kole Clubs League nás čeká doopravdy tvrdý oříšek – ruský univerzitní klub Chess Club Zebra, který vyhrál minulý ročních této soutěže. V prvním kole hráli blitz zápas na 7 šachovnicích a 6 hráčů bylo s ratingem přes 2000 (https://www.chess.com/club/matches/live/chess-club-zebra/310712). Nelze očekávat, že jich bude hodně a tak se asi opět nedostane na slabší hráče. Každopádně potřebujeme tentokrát všechny silné hráče našeho klubu. My jsme v prvním kole porazili anglický Eagle and Child Chess 7,5:2,5 a 6:4.

Zápas budeme hrát v sobotu 14.11. ve tradičním čase – 19:00 rapid 15+220:15 blitz 3+2.

Na chvíli se ještě vrátím k úspěšnému prvnímu kolu, kde jsem porazili anglický Eagle and Child Chess. Nejdříve jsme soupeře jasně přehráli v rapidovém tempu. První bod získal Ondra D, když soupeř nehrál moc strategicky, oslabil krále a na závěr přehlédl vidle – 1:0, Tomáš vyhrál – 2:0, Zdenda nachytal soupeře do jednotažáku, i když i tak stál o něco lépe – 3:0, Ondra P postupně zvyšoval výhodu nad soupeřem a vyhrál – 4:0. V první sérii jen Milan nevyužil začátku koncovky s lepším jezdcem proti střelci a postupně nechal soupeře, aby si svého střelce vylepšil a pak ho využil na volném prostranství – 4:1. Ondra D využil ve vyrovnané koncovce těžkých figur megahrubky soupeře – 5:1, Ondra P prohráva – 5:2. Vítězný bod přidává Tomáš – 6:2. Milan remizuje 6,5:2,5. Na závěr končí Zdenda, který otáčí vývoj partie. Výsledek rapidu 7,5:2,5.

Následoval blitz, který byl nečekaně vyrovnaný. Do zápasu nastoupila téměř kompletně jiná sestava než do rapidu. První bod získala Aneta, když sice její soupeř získal téměř rozhodující převahu, ale vyplácal na to příliš času a spadl – 1:0. Vláďa prohrál – 1:1, Aneta ve druhé partii bleskově zničila soupeře už v zahájení – 2:1. Ondra prohrál – 2:2. Tomáš v časové tísni přišel o dámu (prý špatně napovídala dcera :-)) – 2:3. Vasil z remízové koncovky udělal vítěznou – 3:3. Tomáš napravil chybu z první partie – 4:3. A podobně se zadařilo Vláďovi. Sice prohrával, ale v časové tísni otočil – 5:3. Vítězný bod přidal Vasil – 6:3. Zápas uzavřel Ondra, kterému chyběl čas díky technickému problému na začátku. Celkový výsledek je tedy těsné vítězství 6:4.

Průběžné informace o soutěži najdete ve fóru (https://www.chess.com/clubs/forum/view/chess-com-clubs-league-season-2-1).