Minulý zápas se singapurským klubem Bishan se nám vůbec nepodařil. Soupeř přivedl početnou, silnou sestavu a tak nás v rapidu zaskočil a celkem jasně jsme prohráli 6,5:11,5. Do blitzu jsme si přivedli pár posil, ale ani to nestačilo 11,5:12,5. V dalším kole už musíme zabrat. Soupeřem nám bude jediný slovenský tým ŠK Považské Podhradie. Zatím jich bylo na zápas maximálně 7, ale jejich kapitán přislíbil kolem 10 hráčů, tak přijďte opět v hojném počtu. Hraje se v sobotu 28.11. od 19:00 (blitz 20:15).

Jelikož jsem hrál tentokrát v obou tempech, tak nebyl moc čas sledovat zápas. Rapid byla úplná katastrofa. I když byly ratingy mírně v náš prospěch, prohrávali jsme brzy 0,5:5,5. První bod získal Tomáš M., když snižoval na 1,5:7,5. V tu chvíli zasvitla ještě malá naděje, jelikož další dva body přidal Milan a Adam – 3,5:7,5. Dlouho to ale netrvalo a soupeř získal vítězné skóre. Konečný stav 6,5:11,5. Za nás se nejlépe dařilo Milanovi s 2 body a Ondrovi s 1,5 body. (ODKAZ na zápas)

Blitz byl náš zatím největší zápas. Soupeř přitáhl 12 hráčů a nás bylo opět připravených 14. Bohužel ani silnější hráči na předních deskách nám nepomohli. Průběh utkání nevím. Dostal jsem se v obou svých partiích v mírně horší pozici do časové tísně, kde se mi obě partie podařilo otočit. A jak jsem byl adrenalinově vyčerpaný, tak už si ani nepamatuji přesný stav před koncem. Jediné co si pamatuji, že jsem zahlásil “… ale nevypadá to dobře.” a brzy byl konečný stav jako nejtěsnější prohra 11,5:12,5. Plný bodový zisk jsem měl já a oba Tomášové. (ODKAZ na utkání)

Po třetím kole jsme téměr na chvostu tabulky a na play-off ztrácíme 14. příček. Musíme od dalšího kola zabrat.

Průběžné informace o soutěži a statistiky našich hráčů najdete ve fóru (https://www.chess.com/clubs/forum/view/chess-com-clubs-league-season-2-1).