Online turnajů jednotlivců a online tréninků máme pro mládež připraveno akorát a snažíme se suplovat původní šachový život. Co nám však chybělo, jsou soutěže družstev, ve kterých děti bojují společně za Bohemku, za jeden tým. Proto jsme vyzvali mládež OÁZY na přátelský zápas družstev mládeže. Já jsem inspiraci viděl u krasojízdy našeho týmu v Clubs League, kterou jsem tedy vůbec nehrál, ale ten náš úspěch nelze neminout a já osobně mám soutěže družstev velmi rád.

Formát jsme přejali stejný jako v Clubs League, tedy jeden zápas rapid a druhý blesk, jeví se to jako zajímavá kombinace. Nakonec se mi ozvalo 20 dětí (rodičů), že chtějí nastoupit! Z OÁZY nastoupilo nakonec 9 hráčů a tak se na zbytek našich nedostalo, ale mají to slíbeno na příští utkání, které plánujeme opět o víkendu. Zápas v rapidu byl i přes naši elovou převahu velmi vyrovnaný a skončil naším těsným vítězstvím 9,5-8,5. Bohemáci se však ukázali jako zdatní blicaři a ve druhém již bleskovém zápase jsme soupeře jasně přehráli 12,5-3,5. Děkujeme OÁZE za příjemné utkání :-)

Zápas určitě splnil účel a to zvýšit našim mladým konkurenci, protože hraním turnajů v naší Bohemácké bublině bychom se dále posunuli jen velmi těžko (ale naše turnaje tím nijak nechci shazovat). Na další víkend máme v jednání více týmů a dokonce i jeden mimopražský! Máme se tak na co těšit. Navíc od středy startuje seriál turnajů Přeboru Prahy mládeže jednotlivců online.Bohemians OAZA blesk Bohemians OAZA rapid