V neděli 30.5. se konal Přebor Prahy družstev mladších žáků, kde Bohemka měla hned dvě družstva. Hrálo se celý den venku (na školním hřišti ZŠ u svatého Štěpána). Venkovní podmínky přivodily, že né zřídka se stávalo, že dětem vítr zboural většinu figurek, či bylo nutné v dopoledních hodinách hrát v bundách a kapucích. Naštěstí ale nepršelo. K šachovnicím měli zakázán vstup rodiče, takže u dětí mohli být jen jejich vedoucí. Některé děti jsem také musel otestovat na místě, aby měly negativní test na covid a mohly tak hrát. Na akci jsem byl já (Ondřej Dunder) a Lukáš Daňhel. Oba dva jsme se starali o obě družstva.

Tým Bohemians “A” byl nasazen jako druhý (nicméně vzhledem k rok a půl trvajícímu nekonání soutěží, mohlo být elo zkreslené). Papírové předpoklady náš tým nakonec ještě vylepšil.

V prvních dvou kolech jsme zvítězili 6:0 a 6:0. Ve třetím až šestém kole jsme porazili důležité konkurenty a poslední kolo jsme opět vyhráli 6:0. V konkurenci čítající 12 pražských mládežnických družstev tedy Bohemka poměrně suverénním způsobem zvítězila. Již před posledním kolem jsme měli dostatečný bodový náskok a bylo jasné, že Bohemka se stane nejlepším týmem v Praze.

 • Tomáš Tichý: 5/7 bodů, výkon 1511, hrál na svoje elo, zhruba podle očekávání, ve dvou partiích, kde jsme potřebovali zvítězit a zápas byl vyrovnaný, tak v obou případech dohrával jako poslední z týmu a obě partie se mu po boji podařilo vyhrát! Takže v důležitých chvílích nás Tomík podržel.
 • Jeremy Chon: 3,5/7 b, výkon 1248, možná mohl předvést víc, ale výrazně slabší soupeře porazil, se stejně silnými soupeři většinou dobře rozehranou partii zahodil a nakonec prohrál. Jery by zřejmě také uvítal delší tempo než 15+5.
 • Ivan Melnikov: 6,5/7 b, výkon 1577, klasicky dobrý výkon Váni v rapidovém tempu, svoje soupeře ničil velmi rychle a s klidem přinášel týmu body.
 • Josef Pásek: 7/7 b, výkon 1939, super výkon! Čekalo se od kluků na 3.-4. šachovnici hodně bodů, ale že dohromady uhrají 13,5/14 bodů, tak to je fakt paráda. Pepa neměl problém s žádnou partií a postupně bez problémů ve všech sedmi hrách hladce zvítězil.
 • Rodan Černý: 5,5/7 b, výkon 1372, vzhledem k tomu, že to byl pro Rodana jeden z vůbec prvních turnajů, tak skvělé! Jedinou partii, kterou prohrál, tak bylo kvůli 2 nemožným tahům. Hrál zde příliš zbrkle. V jiných partiích měl ale zas dost štěstí, jelikož ve dvou případech měl o dámu méně, přesto dokázal vždy vyhrát. (Jednou na mat a jednou kvůli dvoum nemožným tahům soupeře.)
 • Tamae Jakubše: 6/7 b, výkon 1492, platí to samé jako u Rodana, také se jednalo o její první velký turnaj. Vzhledem k tomu, že má zatím ELO 0, tak výkon z tohoto turnaje 1492 je skoro až neuvěřitelný. Také parádní výkon, také vysoce nad očekávání, podobně jako většina týmu.. ukázalo se, jak bylo důležité, že děti trénovaly i přes covidové období !!

Tým v tomto složení bude Bohemku reprezentovat od 11. do 13.června na MČR.

Jedná se po dlouhé době o velký úspěch našich mládežníků!! Aby toho nebylo málo, tak příští rok budou moct hrát všichni kromě Tomáše zase, jelikož jsme měli tradičně velmi mladý tým.

Tým Bohemians “B” byl nasazen jako osmý a i zde to byl pro Maxe a Gojiše jeden z jejich prvních turnajů. Béčko nakonec mělo dvě výhry a pět proher a skončilo desáté.

 • Vincent Pokorný: 2/7 b, výkon 1145, Vincent měl již 2 body po 4 kolech, pak ale přidal jen tři prohry, nicméně v posledním kole hrál s klukem, který má elo kolem 1600 a přesto se s ním držel až do posledních vteřin, takže velmi bojovný výkon.
 • Adam Šereda: 2/7 b, výkon 1056, v jedné své vítězné partii našel Áďa velmi hezký 3-4 tahový taktický obrat, v ostatních partiích měl trochu smůlu.
 • Dominik Dolanský: 1/7 b, výkon 858, hrál většinou zbrkle, svoje partie končil jako první, v poslední partii se mu ale podařilo zvítězit, takže to nejlepší si schovával až na konec.
 • Gao Tianle: 1/7 b, výkon 863, shodli jsme se s Lukášem, že Gojiš by si zasloužil rozhodně více bodů! Jeho partie byly často velmi vyrovnané a až v závěru se dopouštěl chyb, škoda, nicméně důležité zkušenosti.
 • Max Willis: 4/7 b, výkon 1186, Max zahrál velmi dobrý turnaj, poslední tři kola všechny vyhrál, je dobrým příslibem do budoucna.
 • Valerie Pokorná: 3,5/7 b, výkon 1143, Vali zahrála také skvělý turnaj! Také předčila očekávání a ukázala se v dobrém světle.

 

Všichni hráči zaslouží pochvalu, jak v týmu Áčka, tak i v Béčku. Všechny děti se vždy chodily zodpovědně ptát svých vedoucích, jestli mohou přijmout/nabídnout remízu, přesně tak to má být. 

Snad si děti z týmu “A” něco nechaly i na mistrovství České republiky, kde by mohly bojovat také o velmi pěkné umístění, pokud se jim opět takto zadaří! :)

Odkaz na celkové pořadí: http://chess-results.com/tnr562453.aspx?lan=5

Mistrovství ČR, kam se kvalifikovalo Áčko: https://www.chess.cz/mistrovske-souteze/souteze-mladeze/mcr-druzstev-ml-zaku/

IMG_20210530_164747IMG_20210530_153510