V sobotu 19.6. se na OÁZE a v Kobylisých uskutečnil Přebor Prahy mládeže v rapid šachu, který byl zároveň jako kvalifikace na finále PP mládeže. Nejlepší hráči z jednotlivých kategorií postoupili na MČR mládeže v rapidu. Startovalo hned 18 klokanů, skvělá účast!

A začneme největším překvapením a naším nejlepším výsledkem. V kategorii H10 totiž Rodan Černý navázal na skvělé výkony z MČR družstev mládeže a po zisku 6 bodů ze 7 partií se stal Přeborníkem Prahy v rapidu do 10 let!!! Obrovská gratulace k zisku titulu a k postupu na MČR. V H12 se nám také náramně dařilo. Pepa Pásek za celý turnaj prohrál jen jednou (s naším Váňou) a za celkových 5,5/7 mu patří skvělé druhé místo, stříbrná medaile a postup na MČR mládeže v rapidu! Hned za ním na bedně se umístil Ivan Melnikov, se 4,5 body a kvalitním Bucholzem. Občas bych mu za ty remízy vynadal, ale když je z toho bedna, tak nemůžu nic říct :-)

V HD14 úspěšně na předních příčkách bojoval Zdenda Davídek. S jedinou prohrou vybojoval 5/7 a krásné 4. místo v HD14, ale celkově zvítězila Emma Dobsa, takže v H14 je z toho krásné 3. místo a postup na MČR mládeže v rapidu! Gratulace! Kategorie HD16-20 se nehrály jako PP v rapidu, ale pouze jako kvalifikace na finále PP mládeže. Ve společném turnaji obsadil krásné 3. místo Ondra Gacho a nejlepší dívkou byla Zuzka Aubrechtová. Super!

Ostatní děti předváděly také pěkné partie a výkony. Někomu se dařilo více a někomu méně, něktěří si dodatečně zajistili postup na finále PP mládeže, které se hraje 3.-5. září 2021. Postupy na MČR máme hned 3 – Rodan, Pepa a Zdenda. Hraje se 11.-12.9. v Praze.

Výsledky