Netradičně v zářijovém termínu 3.-5.9. se uskutečnil Přebor Prahy mládeže v kategoriích HD10-HD20. Kategorie H16 a H18+H20 se hrály v Kobylisích a zbylé kategorie na OÁZE. Celkem startovalo 14 hráčů a hráček z Bohemky. Turnaj byl hrán jako vážný tempem 45min+30s/tah na 7 kol, ale někteří naši časovkáři ho označovali spíše jako trochu delší rapid a vlastně i mají pravdu :D

Dívky hrály pouze jeden společný turnaj D10-D20, přišlo mi to trochu zvláštní a i naší jediné zástupkyni Zuzce Aubrechtové to nepřišlo jako nejlepší nápad. Každopádně Zuzka vybojovala 5 bodů ze sedmi kol a stala se Přebornicí Prahy do 18 let, gratulace!

V H10 si na medaile a postup brousil zuby vítěz Přeboru Prahy v rapidu Rodan Černý, ale prohra v prvním kole překvapila nejen jeho. Ve zbytku turnaje však předváděl pěkné šachy a zaslouženě bere bronzovou mediali a postup na MČ mládeže do 10 let. O rok mladší Gojiš měl světlé i tmavé momenty, když však naslouchal našim radám, dokázal zahrát i bezchybné partie. 3/7 stačily na pěkné 7. místo.

V H12 jsme měli hned 3 zástupce z 9 hráčů, ale postoupit se podařilo jen jednomu. Pepa Pásek předváděl opravdové šachy, pěkně dokázal porazit soupeře i v zpočátku rovné koncovce, během turnaje rozdal jen jeden půlbod a suverénním výkonem 6,5/7 se stal Mistrem Prahy do 12 let! Jeho mladší kolegové Adam s Maxem se postupem času zlepšují, partie mají kvalitnější. Zejména u Adama oceňuji, že tento turnaj neodehrál jako rapidový, ale opravdu jako vážný. Oba uhráli 3/7 a ukázali, že se s nimi do budoucna musí počítat.

V H14 měl Zdenda Davídek jasný cíl a to postup na MČ. Oproti mladším kategoriím byla v H14 celkem slušná konkurence. Zdenda však slabší soupeře pěkně přehrával a ty zkušenější v posledních třech kolech odremizoval. Celkových 4,5/7 v dobře obsazeném turnaji stačilo na 6. místo, jenže před Zdendou skončili Emma Dobsa a mladík Andrey Chernyy, kteří postup na MČ neberou a tudíž Zdenda postupuje na MČ. Vincent Pokorný se šachově probudil až na poslední dvojkolo, celkem uhrál 3/7 a možná mohl zahrát lépe.

V H16 jsme měli tři borce bojující o postup na MČ. Po pátém kole všichni tři drželi postupová místa, když se seřadili na 2.-4. místě. Jenže se špatně vyspali do nedělního ranního kola a pro mě překvapivých 0/3 v 6. kole je nutilo zabojovat o všechno v kole posledním. Všichni tři v něm zvítězili, ale jednomu to bohužel na postup nestačilo. Krásné druhé místo obsadil Tomáš Písař, když kapituloval pouze jednou (s hráčem elo 1262?). Hned za ním na bedně bere bronz Robin Mádle se stejným bodovým ziskem 4,5/7. No a Ondrovi Gachovi postup unikl jen o Bucholz, ale odehrál slušný turnaj, škoda.

V H18 startovali tři kluci, kteří již mají přímý postup v mladších kategoriích a jsem rád, že se tak na naše doporučení rozhodli. Jery první dvě kola nehrál a ve zbylých pěti vybojoval parádních 3,5 bodu. Tomáš Tichý získal 3,5/7 a v těžkém turnaji obsadil pěkné 6. místo. Ivan Melnikov bílými udržel všechny 4 partie (2/4), ale černými se mu nedařilo. Se silnějšími soupeři však nabral hodně zkušeností. Komu se turnaj moc nepovedl, byl David Mach. V poslední době se mu nedaří, tak se to snad brzy zlomí.

Celkem bereme z PP mládeže 5 medailí, gratulace všem! Ke třem přímým postupům jsme přidali 5 dalších na MČ mládeže. Rodan jede na MČ do 10 let 17.-21.11. do Mostu a zbytek na MČ H12-H16 hraném 23.-30.10. v Herlíkovicích. Rýsuje se nám slušná výprava!