Kdo se chce před sezónou rozehrát na družstva, tak opět bude tradiční turnaj s obvyklou skupinou na Bohemce.  Přihlášky dle propozic níže posílejte do 30.9. Zbývá jen doufat, že turnaj i družstva proběhnou dle plánu.

P R O P O Z I C E

PODZIMNÍHO OTEVŘENÉHO PŘEBORU

ŠO PRAGA PRAHA 2021

Hrací místnost: Hotel Crystal Palace, Praha 2, Malá Štěpánská 17
tram 4,10, 16, 22 – stanice Štěpánská nebo pěšky od
metra A, (Muzeum), B (Karlovo nám.), C (I.P.Pavlova)
Termín : 12. 10 až 16.12. 2021 jednou týdně úterý až čtvrtek.

Začátky od 18:00 hodin. Čekací doba je 40 minut.
Hrací systém: podle zájmu hráčů se bude 1.skupina hrát švýcarským systémem na 9 kol nebo v uzavřené skupině každý s každým – hrací den ÚTERÝ.
Ve zbývajících dnech (středa a čtvrtek) budou uzavřené skupiny o 10 až 12 hráčích hrané systémem každý s každým. Všechny skupiny se zápočtem na národní ELO. Hraje se podle platných Pravidel FIDE. V případě závěrečné fáze partie při 2. časové kontrole platí pro tento turnaj ustanovení Směrnice III (bez odst. III.4) „Hry bez přídavného času včetně rychlého zakončení“ Pravidel šachu FIDE. Vyhodnocení pořadí jednotlivých skupin je určeno článkem 5 Soutěžního řádu. Vítězové jednotlivých skupin mají nárok na postup do vyšší skupiny v dalším turnaji pořádaném ŠO Praga.

Při splnění Směrnice STK pro pořádání turnajů, pořadatel požádá o zařazení 1.skupiny turnaje mezi turnaje 2.etapy s právem postupu do 3.etapy mistrovství jednotlivců.
Právo účasti: do turnaje mohou být přijati jen registrovaní hráči, kteří se zúčastní osobně nebo prostřednictvím zástupce losování a zaplatí startovné.
Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout hráče, který v předchozích turnajích pořádaných ŠO Praga dělal problémy (nedohrání turnaje, časté překládání partií, kontumace atp.) nebo hráče s nízkým ELO, aby bylo dosaženo vhodného (přijatelného) koeficientu jednotlivých skupin turnaje. V případě překročení kapacity klubovny rozhoduje o přijetí do turnaje pořadí přihlášek.
Hrát se bude za dodržení platných epidemiologických omezení a opatření v souladu s nařízeními vlády ČR, hygieny a NSA.

Tempo hry : 40 tahů za 1 hodinu 40 minut a 30 minut do konce partie.
LOSOVÁNÍ : ÚTERÝ 5.10.2021 v 18:00 v hrací místnosti.
Startovné : 200 Kč (hráči ŠO Praga 50 Kč)
Vklady neposílejte, musí však být zaplaceny na losování.
Ceny v 1.skupině závisí na počtu přihlášených a výběru startovného.
PŘIHLÁŠKY : mailem (jméno, datum narození, ELO, oddíl, telefon, mail, nehodící se hrací den) do 30.9.2021 na mirakri@seznam.cz
Propozice, archiv předchozích turnajů a průběžné výsledky turnaje na internetových stránkách šachového oddílu PRAGA:
http://www.chesspraga.cz v sekci podzimní turnaje.
Podáním přihlášky hráči souhlasí s tím, aby jejich jméno, rok nar., tel. a mailová adresa byly pořadatelem použity pro potřeby řízení turnaje, vyhodnocení výsledků a komunikace s hráči.
V Praze 17.září 2021

Za ŠO PRAGA Praha

Ing. Miroslav Krieger
733 162 168