Mládežnická družstva Bohemians B i Bohemians C postoupila ze základní skupiny pražského přeboru do semifinálové skupiny, která se odehraje v polovině ledna. Tým Bohemians B skončil na prvním místě, Bohemians C na druhém místě. Nicméně naši soupeři v základní skupině (Smíchov B, Porg C, Šachy Štěpán C) byli o třídu slabší, a tak postup do semifinálové skupiny byl spíše povinností.

V sobotu 4.12. se odehrála poslední dvě kola. Ještě v pátek večer bylo naše družstvo Bohemians B připraveno nastoupit k sobotnímu utkání v 6 hráčích. Shodou nešťastných náhod a provázaností našich družstev “A” s “B” nám bohužel během pátečního večera vypadlo pár hráčů (museli jít hrát do týmu “A” či se dozvěděli o karanténě). A v sobotu ráno, chvilku před začátkem, bohužel další dva naši hráči z týmu “B” nebyli zdravotně v pořádku. Nakonec tedy naše “Béčko” hrálo jen ve 3 lidech. Věděli, že musí všichni vyhrát a povedlo se.

V 9:30 jsme zasedli k utkání proti Šachy Štěpán. Od začátku jsme prohrávali 0-3 kvůli kontumacím, nicméně všichni naši nastoupivší hráči vyhráli, takže jsme remizovali 3-3. Hrálo se na Bohemce.

Odpoledne v 15:00 jsme se z Bohemky přesunuli do DDM Karlín, kde jsme si spravili chuť. Bohemka “B” vyhrála 5-0 nad Smíchovem B.

A v 15:00 se v DDM Karlín představil i tým Bohemky C, který zde zvítězil 5,5-0,5 nad Porgem C.

Těmito výsledky naše týmy Bohemka “B” a “C” potvrdily, že si zaslouží postoupit do semifinálové skupiny. Tam na naše družstva budou čekat týmy: ŠK Aurora, Kobylisy B a Bohnice.

Odkaz na výsledky: https://chess-results.com/tnr581355.aspx?lan=5&art=0

Za Bohemku B nejvíce bodů posbírali: Rodan Černý (4/4), Dominik Dolanský (3/3), Tamae Jakubše (3/4)

Za Bohemku C nejvíce bodů posbírali: Anungoo Davaakhuu (3,5/4), Max Willis (3/4)