Po dvou sobotních výhrách jsme se vrátili na první místo s dvoubodovým náskokem. Jedeme po stejné koleji jako naše áčko dospělých!

Dopoledne jasná výhra 5,5 – 0,5 s Jawa Brodce. Odpoledne 3,5 – 2,5 s OAZou na jejich půdě!

Odpoledne bylo dramatické! Již ráno jsme přišli o Toma Tichého – nemoc. Naskočil ze něj David Mach na pětce a jeho hlavně odpolední výhra zakončená matem byla super! I přes dva pěšce méně ve hře bez dam měl skvělé figury a soupeř nenašel jak své rozehrát a dopustil se fatální chyby. Davidův dvojitý šach s matem byl velmi elegantní.
Jery na šesté postavil černými beton. Mě boleli oči z pozice, ale soupeř hledal tak dlouho cestu až spadl! Na čtyřce Zdenda černými ze zahájeni s mírně horší pozici překlopil pozici na svou stranu dokonce se ziskem materiálu!
Vedli jsme 3-0 a chyběla půlka. OAZa totiž byla před námi o skóre. Ondra na trojce v Panově útoku bílými stál jasně líp. Zdálo se hotovo, jenže přišla hrubka se ztrátou figury.
Naštěstí černý král byl na tom tak bídně, že jej nebylo kam ukrýt. Ondra obětoval kvalitu a i přes ztrátu věže hrozil dámou a střelcem černého zmatit. Soupeř na sekundách našel jen opakování tahů, takže potřebná půlka byla na světě!
První dvě desky (Tom P. a Robin) do cca 20 tahů rovné pozice, ale poté 0-2. Poslední čtyři utkání se soupeři z dolní poloviny tabulky hrajeme až v dubnu a zdá se být cesta do extraligy otevřena ….
Body:
1. Tomáš Písař 0,5 (2)
2. Robin Mádle 1
3. Ondra Gacho 1,5
4. Zdeněk Davídek 2 !!!
5. David Mach 2 !!!
6. Jeremy Chon 2 !!!