V sobotu 15.1.2022 se hrály dva zápasy semifinále Přeboru Prahy mládeže. Systém soutěže je letos takový, že ze základních skupin (A, B, C, D) postoupila 3 družstva z každé skupiny do semifinále. Spojily se skupiny A+B a skupiny C+D. Následně z těchto dvou skupin vzejdou tři a tři družstva, která se utkají v dubnu o první místo v pražském Přeboru a o postup do 1.ligy mládeže!

Ze základní skupiny naše mládežnické družstvo Bohemians B postoupilo se 3 výhry a 1 remízou. O minulé sobotě jsme přidali (již v semifinálové skupině) další dvě výhry. Tím jsem si zajistili postup do samotného finále. Již nyní je jisté, že postoupíme buď z 1.místa nebo z 2.místa. Rozhodne se o tom v souboji s Aurorou A.

15.1. jsme porazili nejdříve dopoledne 4-2 ŠK Bohnice a odpoledne jsme si poradili stejným výsledkem 4-2 s Kobylisy B. Hlavně výhra s Kobylisy nás velmi těší. V minulých letech jsme většinou s Kobylisy smolně prohrávali.. O vítězství našeho Béčka nad jejich Béčkem se o víkendu zasloužili především Pepík Pásek a Váňa Melnikov. Oba kluci na 1. a 2. šachovnici dokázali porazit nebezpečné sourozence Švadlenky z Kobylis. Nutno podotknout, že Kobylisy nám to i trochu usnadnili, jelikož odpoledne museli jít hrát jejich hráči Extraligu, takže jejich Béčko proti nám nastoupilo jen ve čtyřech hráčích, tudíž na 5. a 6.šachovnici získali Rodan a Domča kontumační výhry.

Za Béčko zatím nejvíce bodů získali právě Rodan Černý (6/6 výher) Dominik Dolanský (5/5 výher). Ano, některé výhry získali kluci kontumačně, nicméně již se stalo, že Rodan ve 3.kole musel hrát na první šachovnici a Doda na druhé.. I přesto, že hráli na prvních šachovnicích, tak mají oba zatím samé výhry. Jen tak dál:)

Co se týče našeho mládežnické družstva Bohemians C, tak už samotný postup ze základní skupiny se skóre: 2 výhry, 1 remíza a 1 prohra (s naším béčkem), byl úspěch. Letos pražský Přebor hraje 20(!) mládežnických družstev, takže postupem Céčka do semifinále jsme za sebou nechali spoustu družstev.

Jako Céčko jsme 15.1. nejprve podlehli silnému (ruskému) týmu Aurora 1-5. A odpoledne jsme nestačili na ŠK Bohnice a podlehli jsme jim 2-4.  Dopoledne jediný bod získala Anička (na 3.šachovnici) a odpoledne zabodovali Max Willis (na 5.šachovnici) a Gao Tianle (na 6.šachovnici). Sice jsme oba zápasy prohráli, ale naše Céčko v těchto zápasech posbíralo cenné zkušenosti, když hrálo se silnějšími týmy. ŠK Aurora “A” i ŠK Bohnice “A” jsou zatím silnější než naše Céčkové družstvo.

Nejvíce bodů za Céčko zatím mají Anungoo Davaakhuu (4,5/6 bodů) a Max Willis (4/6 bodů). Zároveň v Céčku ještě nikdy nebyl problém se sestavou, jelikož omluvenky z tohoto družstva v podstatě nedostávám. Těší mě tedy, že sestava je vždy taková, jakou určím.

Nejzajímavější partii ze všech sobotní her odehrál Adam Šereda v odpoledním zápase. Zhruba po půl hodině hry měl Áda jen dámu a koně, zatímco soupeř měl obě dvě věže, oba dva koně a oba dva střelce. Dámu soupeř neměl. O asi 5 minut později Áda ztratil i koně, a tím vznikla velmi zajímavá pozice: bílá dáma proti všem ostatním černým figurám. Nevím, jestli se to vůbec v nějaké šachové partii už stalo, aby jeden hráč přišel o všechny figurky kromě dámy a naopak druhý hráč měl všechny figurky na šachovnici kromě dámy. Každopádně se tato partie ještě chvíli hrála a pak Adam za mnou přišel se slovy: “Ondro, to už nemělo cenu, soupeř si mohl dělat co chtěl a já chodil jen dámou, tak jsem to vzdal.”

Odkaz na výsledky: http://chess-results.com/tnr581355.aspx?lan=5&art=0