I ve druhém kole se nám podařilo zvítězit, a tak jsme prozatím v čele naší tabulky!

Pokud byl nějaký z týmů papírově jakž takž vyrovnaný, tak to byl právě Unichess D, který se ani nesešel v příliš silném složení. A tak bylo utkání otevřené a mohlo skončit jakkoliv.

Poměrně rychle dohráli Petr a Honza – Petrův soupeř nezvládl zahájení, a tak se vzdal kolem 20. tahu v pozici, kdy se nemohl hnout a Petr by za přibližně pět tahů dal mat, kterému nemohl bránit. Honza na osmé měl tlak na g-sloupci, který sice nevyústil v žádnou materiální výhodu, ale v časovou ano – tipuju, že soupeř se třemi minutami na posledních 15 tahů spadl na čas. Takže rychle vedeme 2-0!

Lukášovi Daňhelovi se bohužel partie příliš nevydařila hlavně po stránce časové, a pak jsem už jenom viděl, že soupeřova dáma žene krále někam doprostřed šachovnice, a to nemohlo dopadnout dobře. 2-1

Prohrál taky Jindra, kdy se mi zdálo, že nezvládl nepříjemně vypadající věžovku (kdy předtím se celou partii bránil, ale jeho pozice byla pevná), ale věřil jsem, že má slušné šance na aspoň remízu. Bohužel ne. 2-2

Poté nastala nabídka remízy od Ondrova soupeře, kdy měl na hodinách pouze minutu na posledních 10 tahů a Ondra měl víc než 10 minut. Pozice na šachovnici byl ale totální chaos, doufám, že si na ni vzpomínám dobře:

S pohledem na hodiny jsem si ale říkal, že to nemůže dopadnout špatně. Mezitím se vzdal můj soupeř, kdy mi v zahájení obětoval kvalitu, ale postupně vypustil iniciativu společně s pěšcem (pomocí taktiky), a pak se s kvalitou navíc nebránil tak, jak bych čekal, a tak mi přistála nakonec poměrně hladká výhra. 3-2

Když jsem dohrál, tak Franta na druhé nabídl soupeři remízu ve vyrovnané koncovce. V partii se mi zdálo, že odolává náporu soupeře, a tak beru remízu jako dobrý výsledek. 3,5-2,5

Do té doby se pořád nevyjasnila situace u Ondry, ale už měl na hodinách méně času než soupeř, a tak nabídnutou remízu přijal. Už bylo jasné, že body získáme! 4-3

Jako poslední dohrával Lukáš Hejsek, jehož pozice vypadala celou partii zvláštně, ale díky silnému centru a koni na d5 asi stál dobře. Partie přešla do čtyřvěžovky, kde nemohl stát hůře, a nakonec nabídl sám remízu v pozici, kde možná stál i trochu líp on sám. Pro naše tři body to ale bohatě stačilo! 4,5-3,5

Druhá výhra by nám měla hodně pomoct do bojů o záchranu a kdo ví, třeba se popereme i o postup! V příštím kole nás čekají silné Kobylisy, tak uvidíme, jak ten zápas vyjde.