Letošní festival šachu a deskových her CZECH OPEN v Pardubicích odstartovalo MČR 4členných družstev. Bohemka postavila jedno družstvo a několik dalších našich hráčů hrálo v jiných týmech. Vzhledem k našemu nasazení přesně uprostřed startovního pole nám do prvního kola připadal v úvahu buď ten úplně nejsilnější tým Zikudy Turnov a nebo naopak tým z úplného konce startovní listiny. Nakonec jsme se se Zikudou Turnov opravdu utkali, ale byl to jejich ženský juniorský tým a zápas skončil bez problémů 4-0, což nám do druhého kola přihrálo silného soupeře z Vlašimi. V tomto zápase dokázal bodovat pouze Franta, když otočil věžovku s 2 pěšci méně a v následné pěšcové koncovce zvítězil na “pohyblivý čtverec” (jak to nazval Zdenda).

Pohyblivy ctverec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partie Hánl-Hrdina (1-0), kde bílý král černé pěšce sám zablokuje, ale černý král bílé pěšce nikoliv a ti projdou sami do dámy.

V dalších kolech se nám dařilo bodovat a v celkovém součtu jsme zaznamenali 3 výhry, 2 remízy a 2 prohry. V turnaji se za výhru udělovaly pouze 2 body, takže nám naše 2 remízy ve výsledku neuškodily. Nasazení jsme byli 57., ale podařilo se nám vybojovat moc pěkné 34. místo v konkurenci 119 týmů. Tahounem týmu byl jednoznačně Franta na první desce, kde uhrál až neuvěřitelných 5/5 při výkonu 2684. Se svým výkonem bude spokojený i Zdenda, který jako jediný odehrál všech 7 partií, pravidelně přinášel týmu body a zremizoval hráče s elem 1975.

Složení a výsledky našeho týmu: 1. Hánl František (5/5), 2. Davídek Tomáš (2/5), 3. Daňhel Lukáš (1/3), 4. Macková Veronika (1,5/4), 5. Davídek Zdeněk (4/7), 6. Škvařil Michal (3/4)

Soda odehrál velmi slušný turnaj za béčko Turnova (5/6) a ani jednou neprohrál. Zuzka a Tomáš Mičánek hráli za tým Cerebro a Milan Petruň za Lysou n. Labem.

Odkaz na výsledky

Příští týden se hrají Open turnaje a v “B” turnaji je přihlášený Tomáš Písař.