O uplynulém víkendu započalo naše Áčko 1. ligu mládeže. Los byl nepříjemný, protože jsme hráli v sobotu dvojkolo v Českých Budějovicích a v neděli ráno již na Bohemce. Oproti loňsku se musela sestava změnit o 1 hráče kvůli věkovým limitům. ”Supermladším” hráčem se stal Rodan Černý a ze základní sestavy se musel posunout Jeremy, který však díky jedné omluvence nakonec taky hrál. Další změna nastala v pozici kapitána ”A” týmu, protože Tonda Ambrož už se v lize nervoval dost dlouho, tak předal žezlo dále Ondrovi Staňkovi společně se mnou.

Sobotní dopolední kolo bylo rozehřívací, domácí tým VŠTE ”B” nekladl velký odpor a bez problémů jsme zvítězili 6:0. Po pauze na oběd následoval souboj s VŠTE ”A”. Ten už byl o něco napínavější a vyrovnanější, ale ve střední hře se začala projevovat větší kvalita na naší straně. Robin a Rodan získali pěšce a ten jim k výhře stačil. Tomáš Tichý hrál ostrou pozici s opačnými rošádami, kde se však soupeřka zmýlila a Tomáš rychle zvítězil. Jeremy tlačil soupeře celou partii, ale pak si vzal nedůležitého pěšce na a3 a zbytečně si oslabil krále, následně musel obětovat kvalitu, ale jeho pozice byla natolik dobrá, že z partie za nedlouho odešel jako vítěz. První dvě šachovnice se dohrávaly déle. Tom Písař sice získal pěšce, ale v koncovce se mu ho nepodařilo uplatnit a musel se spokojit s remízou. Zdeněk se silnějším soupeřem dlouho držel mírně horší pozici, ale nakonec musel po ztrátě materiálu kapitulovat. Celkem jsme zvítězili 4,5-1,5.

Ligový sraz končil nedělním dopoledním kolem na Bohemce proti týmu Říčany “C”. Do Říčan v létě přestoupilo dost hráčů z jiných týmů a tak i jejich Céčko má slušnou kvalitu. Ze zahájení získal pěšce víc Robin a lehce vyhrál. Tomáš Tichý nádherně obětoval střelce na h7 a soupeřku brzy zničil. Rodanovi se nepovedlo zahájení a v partii se trápil s 2 pěšci méně. Poté však rozjel útok na soupeřova krále a nakonec z toho vyšel vítězně. Jeremy soupeřovi sbíral jednoho pěšce za druhým a i přes nedostatek času zvítězil. Tomáš Písař, tuším, opět vedl o pěšce, ale koncovka nebyla jednoduchá a partie skončila remízou. Solidní partii odehrál Zdeněk na první, když bez problémů udržel černými silného říčanského Síleše. Celkem jsme zapsali výhru 5-1 a po třech kolech jsme o skóre druzí za Plzní.

Parádní start do ligy, všichni hráči ke srazu přistoupili zodpovědně a dostávají od nás pochvalu. Hlavně však neusněte na vavřínech jako loni na posledním srazu, pánové! Další dvojkolo nás čeká 10. prosince na OÁZE.

Výsledky ŠSČR

chess-results.com