V den státního svátku 28.9. se konala kvalifikace pro Přebor Prahy družstev starších žáků, ze kterého se dále postupuje do 1. ligy mládeže. Turnaj pro 170 hráčů se konal ve školní tělocvičně. Dokázal bych si představit o dost vhodnější podmínky pro šachový turnaj… Účast byla opravdu hojná, startovalo 24 šestičlenných družstev. Prvních osm týmů postupuje do další fáze, kde se utkají ve vážných partiích o 1 místo v lize mládeže.

Béčko vstupovalo do většiny zápasů jako favorit, i když jen mírný. Nejvyšší vítězství jsme zaznamenali 4,5-1,5, což ukazuje na to, že se výhry nerodily jednoduše. Často se rozhodovalo v časové tísni 5s/tah, kde sílu ukazoval Pepa Pásek (5/7). Naopak Jerymu časovky vůbec neseděly a byla to jeho největší slabina. Společně s Pepou táhla Béčko na 5. desce Tamae Jakubše, která soupeře vždy přehrávala a partie spolehlivě vyhrávala. Bohužel náročnost turnaje se u ní projevila prohrami v posledních dvou kolech. Celkem Béčko získalo 13 bodů a umístilo se na 4. postupovém místě. Gratulace!

Céčko mě upřímně výrazně překvapilo svým skvělým výsledkem. Hvězdou týmu byla Ester Dolanská, která v prvním kole přehrála 3. ratingově nejsilnější hráčku ze všech účastníků turnaje. Tahle výhra ji nakopla k jízdě na 6,5/7 a na týmovém úspěchu se výrazně podepsala. I když Kristian na 1. desce mnoho bodů neuhrál, tak mu patří poděkování za to, že se utkal s nejsilnějšími hráči a měl odvahu proti nim nastupovat. Zbylým hráčům se výsledkově dařilo, i když mnohokrát se v partiích děly šílenosti, ze kterých nám trenérům šla hlava kolem. Celkově Céčko zaznamenalo 4 výhry a 3 prohry, což ve výsledku stačilo na 8. postupové místo do boje o 1. ligu. Výborný výsledek!

Výsledky