O Áčku dostáváme informace pravidelně od Jardy Voříška. Příspěvek o prvním zápase Béčka v nové sezóně byl dnes napsán. Informaci o výsledcích družstva C již také Kuba Petr napsal. Tak je teď řada na příspěvek o vkročení Déčka do nové sezóny. Kapitánem je Jirka Korsa a mám jeho svolení. Tak pojďme na to.

Déčko v prvním zápase sezóny přivítalo doma tým Dukly C. Dukla patří k průměrnému týmu v naší skupině, my jsme byli lehce oslabení, jelikož byla kolize s naším B družstvem a stejně jako v loňském roce, tak spousta hráčů je psána v týmech B a D současně. Nicméně sešli jsme se v relativně slušné sestavě. I přesto ale byli hosté z Dukly C mírnými favority. Po zveřejnění sestav bylo vidět, že Dukla má na 6 šachovnicích elovou převahu. Na první šachovnici měl soupeř o 165 vyšší elo a na poslední dokonce o 230 elo. Nicméně na zbylých šachovnicích byla ela +- vyrovnaná.

Zápas byl strašně dlouhou dobu 0:0. V 18:00 se začalo a ve 21:00 se stále hrálo na všech 8 šachovnicích. První výsledky se začaly rodit až s časovou kontrolou, tedy po více než 3 hodinách hry. Jako první dohrál na první šachovnici Lukáš Jirsa, kdy ho jeho silnější soupeř zkrátka přehrál. 0:1. Jako druhý jsem dohrál já. Byl 38. tah a my jsme měli se soupeřem na šachovnici ještě stále 16 pěšců, všechny pěšce natahané naproti sobě a totálně zablokovanou pozici. I když jsme si nesebrali žádného pěšce, tak jsme si zvládli během partie téměř všechny figurky vyměnit a zbyly nám jen dvě věže, nestejnobarevní střelci a každému 8 pěšců. 0,5:1,5. Nicméně obě dvě partie vedle mě (Tomáš Davídek a Lenka Havrdová) vypadaly v tu dobu velmi nadějně, takže remíza se hodila. Lenka Havrdová získala ve střední hře jezdce a převahu figury pak uplatnila v koncovce. 1,5:1,5. Filip Čábela (mládežník, který k nám začal chodit teprve loni), ovšem loni neprohrál ve družstvech dospělých snad žádnou partii, tak měl na poslední desce zcela vyhranou věžovku s jedním pěšcem, po chvíli i se dvěma pěšci víc. Bohužel úplný závěr partie nezvládl, nevím, co se tam přesně stalo, ale myslím, že si oba dva postavili dámu. A skončilo to asi věčným šachem. Remiz. 2:2.

Tomáš Davídek hrál ostrou pozici s opačnými rošády, kdy Tomášův král byl spíše pod palbou, nicméně s postupně ubývajícím časem na soupeřových hodinách a blížící se časovou kontrolou, se Tomáš dostal z obrany a naopak to byl on, kdo taktikou získal materiál a partii vyhrál. 3:2. Poté přidal čtvrtý bod Jirka Korsa a stav byl už 4:2. Mirek Kalous měl ve 23. tahu na hodinách 31 vteřin. Musel tedy zbývajících 17 tahů zahrát za půl minuty, což bylo nad jeho síly. 4:3. Jako poslední dohrával Otto Hurťák. Otto dokázal svojí partii zremizovat a remíza nám stačila na celkové vítězství 4,5:3,5.

Výhra s Duklou C je určitě dobrým vstupem do soutěže. Tak snad se Bohemce D bude dařit i v dalších zápasech.

 

TJ Bohemians D Dukla C
Jirsa Lukáš H Z 2021 0 1 2186 Bauma Jiří V Z
Huřťák Otto Z 1913 ½ ½ 2042 Dušek Martin Z
Kalous Miroslav Z 2014 0 1 1996 Pták Pavel H
Korsa Jiří V 1860 1 0 1966 Šiktanc Petr Z
Davídek Tomáš Z 1969 1 0 1951 Framberk Jan H
Dunder Ondřej Z 1887 ½ ½ 1937 Pospěch Radim Z
Havrdová Lenka 1869 1 0 1891 Matyska Jiří Z
Čábela Filip 1565 ½ ½ 1795 Krutina Ivan