V pátek 18.11. proběhlo letošní předposlední kolo, tentokrát s tempem 2 x 5 min. Ve vyrovnaném turnaji nakonec velmi těsně zvítězil Petr Zvára (7 bodů/9 kol).

Dle počtu přihlášených to zpočátku nevypadalo na velkou účast, ale nakonec byla klubovna téměř plná a museli jsme ještě shánět židle, které měly zapůjčené gymnastky. Sešla se kvalitní účast, protože kromě již jasného letošního vítěze Bohouše Dubanského dorazilo všech 5 kandidátů v boji o druhé místo, ale jejich vzájemný souboj vlastně nic nevyřešil a bude se rozhodovat až v posledním kole.

Celý turnaj byl velmi vyrovnaný a nakonec tři hráči dosáhli stejného bodového výsledku 7 bodů a rozhodovalo jenom pomocné hodnocení. Nejvíce pomocných bodů získal Petr Zvára, o pomocný bod zpět Honza Sodoma a jenom ještě jeden půlbod zpět Jiří Jirka.

Skokanů ve vyrovnaném poli bylo dost, nejvíce si povyskočil Jirka Korsa (nasazený 17. , konečné 8. místo tj. +9). Za zmínku určitě stojí Petr Šobotník (13./7.+6) i Lenka Havrdová ( 14./9. +5) a všichni tito skokani měli 5 bodů.

V ročním hodnocení má největší šanci na 2. místo Jiří Jirka, ale i šestý Petr Zvára by vítězstvím v posledním kole mohl 2. místo za určitých kombinací získat. Poslední kolo se koná v pátek 16.12., což je ideální na rozehrání se před Mistrovstvím ČR v bleskovém šachu.  :-)