V pátek 15.12. od 19 hod proběhlo letošní poslední kolo bleskových turnajů tentokrát s tempem 3 min+2 sec.  V opět velmi vyrovnaném turnaji zvítězil Mirek Šmíd (7 bodů / 9 kol).

Vítězství v celoročním hodnocení obhájil Bohouš Dubanský.  Blahopřejeme!

Zpět k pátečnímu turnaji. Jen o půl bodu zpět za vítězem a jen na pomocné hodnocení skončil druhý Tomáš Mičánek (6,5/9)  a třetí se stejným bodovým ziskem Petr Zvára. Skokanem i přes rekordní počet 3 cizinců, kteří si odnesli cenu za Skokana v minulých 2 kolech, se tentokrát stal Tomáš Mičánek +6 pozic (8. nasazený a 2. místo).

Por. St.c. Jméno Rtg FED Body BH.  B
1 3 Šmíd Miroslav 2254 CZE 7 48
2 8 Mičánek Tomáš 2065 CZE 49˝
3 1 Zvára Petr 2343 CZE 46˝
4 4 Svatoš Jan 2249 CZE 6 49
5 5 Znamenáček Květoslav 2241 CZE 6 48˝
6 6 Dubanský Bohuslav 2228 CZE 6 46
7 2 Sodoma Jan 2340 CZE 5 50
8 7 Matějka Petr 2083 CZE 5 38˝
9 9 Vevera Radek 2035 CZE 5 37˝
10 13 Veselý Vladislav 1701 CZE 42˝
11 10 Nosek Filip 1961 CZE 37
12 11 Havrdová Lenka 1888 CZE 35˝
13 16 Luteyn Mart Jan 1676 NLD 4 45
14 14 Drahorádová Zuzana 1700 CZE 4 41˝
15 12 Bečvář Pavel 1707 CZE 4 35˝
16 19 Mireček Patrik 1250 CZE 4 32˝
17 17 Vaško Pavel 1528 CZE 36
18 19 Samicannou Seenu 1250 SEY 34˝
19 18 Zelenka Petr 1252 CZE 34
20 15 Krobot Jan 1692 CZE 3 39
21 19 Kamandi Peter 1250 HUN 2 36

V celoročním hodnocení (počítá se nejlepších 5 výsledků) prokázal nejvíce šachového umu, rychlosti a vytrvalosti v docházce Bohouš Dubanský a se ziskem 395 bodů obhájil loňské vítězství. Již tradiční 2. místo si odnesl Honza Sodoma 375 bodů. Na třetí místo se nakonec probojoval Květa Znamenáček 370 bodů.

V kategorii žen vyhrála Lenka Havrdová, před Hankou Modrovou a Zuzkou Drahorádovou.

V kategorii hráčů nad 60 let zvítězil Petr Šobotník, před Hankou Modrovou a Pavlem Vaško.

V kategorii cizinců vyhrál Kevin Singpurwala (IRL), před Janem Martem Luteynem (NLD) a Maksimem Kazimovem (AZE)

Skokanem v rekordně dlouhém poli 58 letošních účastníků jsem se stal nakonec sám +24 pozic (17. místo, 41. nasazený), hlavně díky svému nízkému ELO a pravidelné docházce.  Na dalších místech skončili +17 míst Marek Buchl (32.->15.) a Kevin Singpurwala (43.->26.), +16 Zuzka Drahorádová (40.->24.).

Rank  +/- Jméno ELO 5.1.2017 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Bodů  Turnajů
1 9 8 Dubanský Bohuslav 2235  45  55 65 100 75 100  50  395 5
2 6 4 Sodoma Jan 2341 100  35  100 85 45 45 375 5
3 8 5 Znamenáček Květoslav 2245  20  100 75 85  50  45   22  55 55 370 5
4 12 8 Korsa Jindřich 2154 75 65 100 55 65  50  360 5
5 7 2 Svatoš Jan 2270 40 100 65  16   35  65 65 335 5
6 14 8 Mičánek Tomáš 2065 50 40 40  27  75 85 290 5
7 13 6 Rut Vojtěch 2142 85 30 85 45 35 280 5
8 19 11 Drahorád Daniel 1993 27 65 45 30  20  85 252 5
9 4 -5 Zvára Petr 2366 75 85 75 235 3
10 21 11 Holý Filip 1986 50 75 55 55 235 4
11 3 -8 Jirka Jiří 2417 75 85 65 225 3
12 10 -2 Šmíd Miroslav 2215 35 50 100 185 3
13 16 3 Vevera Radek 2016 30 35 35  12   16  40 35 175 5
14 23 9 Huřťák Otto 1966 55 16 30 24 18 143 5
15 32 17 Buchl Marek 1853 14 18 55 24 27 138 5
16 15 -1 Matějka Petr 2052 40 18 40 40 138 4
17 41 24 Veselý Vladislav 1680   24 22 30  14   8  12  30 30 136 5
18 24 6 Šobotník Petr 1962 20 20 30 50 10 130 5
19 31 12 Bartoš Miroslav 1864 24 27 22  20  22 35 130 5
20 29 9 Havrdová Lenka 1890  18  22 24 24 22  20  14   12  24 116 5
21 1 -20 Plát Vojtěch 2519 100 100 1
22 30 8 Modrová Hana 1879 45 50 95 2
23 33 10 Daňhel Lukáš 1848 40 55 95 2
24 40 16 Drahorádová Zuzana 1686 10   16   16   24 20 86 5
25 2 -23 Černoušek Lukáš 2444 85 85 1
26 43 17 Singpurwala Kevin 1623 16 14 10 45 85 4
27 17 -10 Vašek Daniel 2013 50 27 77 2
28 5 -23 Kulhánek Tomáš 2353 75 75 1
29 42 13 Krobot Jan 1677 12 12 18  6  18 8 68 5
30 18 -12 Žváček Antonín 2001 22 45 67 2
31 11 -20 Bakalář Petr 2210 65 65 1
32 39 7 Luteyn Mart Jan 1687 18 20 22 60 3
33 48 15 Zelenka Petr 1259   10 12 6 22 10 60 5
34 20 -14 Nosek Filip 1990 27 27 54 2
35 34 -1 Korsa Jiří 1841 6 40 46 2
36 45 9 Vilím Petr 1564 0 8 18 16 42 4
37 38 1 Novotný Josef 1694 2 10 27 39 3
38 44 6 Vaško Pavel 1596 3 20 14 37 3
39 22 -17 Jirsa Lukáš 1981 35 35 1
40 27 -13 Petruň Milan 1938 30 30 1
41 36 -5 Krumphanzl Vlastimil 1812 16 14 30 2
42 26 -16 Bražina David 1948 27 27 1
43 25 -18 Skokan František 1950 24 24 1
44 49 5 Pohořelický Lukáš 1250 6 4 10 20 3
45 37 -8 Bečvář Pavel 1732 18 18 1
46 49 3 Mireček Patrik 1250 16 16 1
47 49 2 Barth Vít 1250 2 14 16 2
48 49 1 Kazimov Maksud 1250 14 14 1
49 35 -14 Uličný Daniel 1818 12 12 1
50 49 -1 Samicannou Seenu 1250 12 12 1
51 46 -5 Shopov Alexandr 1500 10 10 1
52 49 -3 Kamandi Peter 1250 6 6 1
53 49 -4 Guliyev Najaf 1250 4 4 1
54 28 -26 Dlouhý David 1916 3 3 1
55 58 3 Kumhera Pavel 1000 1 1 1
56 49 -7 Mitera Jiří 1250 1 1 1
57 49 -8 Kysela Přemek 1250 0 0 1
58 47 -11 Jareš Jaroslav 1274 0 0 1