V souboji náhradníků jsme v napínávém zápase těsně zvítězili. Jarní prázdniny naše mládežnické družstvo postihly tvrdě, ze základu zbyl jen Jindra, ale soupeři na tom byli obdobně.

Nejprve bych chtěl poděkovat všem, co tentokrát dorazili hrát, ikdyž se jim to nehodilo nebo měli hrát jinde, a Vláďovi za spolupráci při tvorbě sestav Éčka, Efka a Géčka při téhle trojkolizi. Na prvních dvou deskách se hrála Skotská. Jindra černými neodolal vzetí figury při přechodu do střední hry a nejspíš to byla bílýma nějaká ostrá varianta, protože poziční kompenzace byla velká a Jindra měl problémy to nějak rozumně držet. Můj soupeř už byl starší pán a moc netušil, jak to hrát a ztrácel tempa. Ve 13. tahu si nechal chytit dámu a ztrácel by celou figuru, tak se rovnou vzdal. Zuzka měla izoláka v centru, ale pozice mi přišla docela v pohodě a soupeř se blížil do časovky. Lukáš na 5. měl aktivnější pozici a soupeřka se postupně dostala do časovky. Honza Spěvák někde získal figuru snad za 2 pěšce, soupeřka za to měla nějakou protihru, ale to Honza zvládl a po přechodu do koncovky jednoduše zvítězil.

Jindra pozici skutečně dlouho neudržel a musel kapitulovat. Vedli jsme a počtali jsme s výhrou Lukáše, Honza Mach měl lepší věžovku. Takže remízy Vládi a Jirky pro nás nebyly problém. Lukáš nakonec zvítězil, soupeřka spadla tah před kontrolou. Bylo to 4:2 pro nás a dohrávala Zuzka a Honza Mach. Honza měl snad 2 pěšce víc ve věžovce, ale nezahrál to správně a soupeř dělal dost potíže. Nakonec z toho byla remíza, ale pro nás zlatá, protože už jsme měli jisté 3 body. Zuzka tahala remizovou pěšcovku 5 na 5, konec už jsem neviděl.

Po 6 kolech máme 18 bodů a na body dělíme první místo s týmem LISA “A”. Zbývájí nám však zápasy s týmy na 2. – 5. místě, takže o postupu se rozhodne v následujících kolech.

 

ŠK Bohnice B TJ Bohemians Praha E
Petras Milan (V-Z) 2016N 1 0 2096N Korsa Jindřich (H-Z)
Sedlák Josef (–Z) 1876N 0 1 1891N Daňhel Lukáš
Čižmár Štefan 1751N ½ ½ 1869N Korsa Jiří (H–)
Ursta Lubomír (V–) 1899N ½ ½ 1692N Drahorádová Zuzana
Čižmárová Zdena 1589N 0 1 1723N Hejsek Lukáš
Čižmárová Zuzana (H–) 1559N 0 1 1769N Spěvák Jan
Mrázek Martin 1522N ½ ½ 1667N Veselý Vladislav
Vyskočil Vladimír 1756N ½ ½ 1710N Mach Jan
3 : 5