Po delší době se „Céčku“ podařilo zvítězit, tentokrát na půdě soupeře s komplikovaným názvem ŠK DP Praha B – EA Hotels.
Změny v sestavě na poslední chvíli už začínají být tradiční, tentokrát se to opět povedlo v den zápasu. Ale kapitán vše zvládl a i když se ještě vtipně stačil ze sestavy vynechat, hráli jsme nakonec v 8 (pravda, v 18:00 při zahájení jsme tam byli akorát 4, aby se mohlo začít včas). I když mají DP na papíře sestavu opravdu hodně silnou, zatím se nikdy v nejsilnější sestavě nesešli a protože ani včerejšek nebyl výjimkou (= bez prvních 3 šachovnic), byly síly relativně vyrovnané.
První skončila partie na 7 desce, bylo to hodně rychlé, a nevím, co se tam vlastně stalo, ale Davidovi se zjevně nepovedlo buď hned zahájení, nebo fáze těsně po něm. Když jsem se na pozici poprvé podíval, tak měl černý pěšce méně a pozici v troskách a exekuce byla zřejmě rychlá (před další obhlídkou už bylo podepsáno). Půlku tradičně přidal Honza, mám dojem, že snad i odmítal nabídku remízy, ale slabiny v té koncovce měli oba a těžko by to šlo nějak lámat bez přehnaného rizika. Zápasové skóre vyrovnal Vasil Kluyev, když zkušeně vykryl kvazihrozby soupeře a podařilo se mu královské křídlo otevřít. Ale jasně vyhraně to nevypadalo a podezírám soupeře, že dost pomohl. Další remízku přidal Robert, parte pravděpodobně nevybočila nikde z rovnováhy. Remizoval i Mirek Kalous, z jehož časovek mi asi jednou hrábne. Stačil jsem zaregistrovat jen čas 2,19 minuty na 18 tahů (a to byla pozice ještě hodně komplikovaná) a pak 8s na 5 tahů (to už byla dámská koncovka s vyrovnaným počtem pěšců, ale na obou křídlech, takže zkazit se to určitě dalo. Nějak to ustál a skončilo to remízou (soupeř to asi mohl zkoušet, ale zjevně byl z Míry dost vyveden z míry). Matějka konečně přerušil svou olympijskou sérii a zůstal na Audi (i když nebýt minule na lize soupeřova mobilu – což nepočítám, možná bych těch 5 nul za sebou opravdu měl), tentokrát po kombinaci matových hrozeb a vazby na nekrytou věž na a8. Průběh byl dost poznamenán tím, že jsme se oba snažili vyhrát měnící se pozice i za cenu vyššího rizika. A když i Aleš dotáhl svoji materiální převahu k bodu, byl zápas rozhodnut. Poslední partií soupeři korigovali na 3,5:4,5, když se Otovi podařilo nějak přehlédnout mat (naposledy jsem to viděl při J+4p : J+3p, a jediný, kdo to mohl zkoušet na výhru, byl Ota. Konečný výsledek partie zmátl i rozhodčího, který samozřejmě také čekal opačný konec.
Body jsou důležité, ale ještě nějaké určitě potřebovat budeme. V druhých ligách zatím chybí příliš mnoho kol do konce, aby se dalo říci, kolik sestupových míst vlastně bude. Uvidíme za týden v Kobylisích.

ŠK DP Praha B – EA Hotels TJ Bohemians Praha C
Jurásek Miroslav (V-Z) 2300F ½ ½ 2349F Sodoma Jan (H-Z)
Adámek Zdeněk (–Z) 2219F 0 1 2290F Pekárek Aleš (–Z)
Fedorov Evgenii (C–) 2241F ½ ½ 2149F Döring Robert (V-Z)
Seifarth Robert (–Z) 2156F 0 1 2090F Matějka Petr (V–)
Bicek Richard (H–) 2110F 1 0 1956F Huřťák Otto (–Z)
Tocháček Michal (–Z) 2063F ½ ½ 1982F Kalous Miroslav
Pesr Jaromír (–Z) 1999F 1 0 1949F Bražina David
Matějka Vladimír 1957F 0 1 1903F Klyuev Vasily
: