O uplynulém víkendu 21.-22.4. se na OAZE odehrála poslední 4 kola Přeboru Prahy družstev starších žáků. Béčko bojovalo do posledního kola o bronzové medaile, jenže jsme nedokázali bodovat s Unichessem “B” a na 4. místo nás odsunul Unichess “C”. Soutěž si podmanil Unichess, když jeho družstva obsadila všechny madailové pozice. Jejich Áčko deklasovalo většinu družstev 6:0 a postupuje tak do 1. ligy dorostu.

Naše družstva “B” a “C” byla postavena vyrovnaně, neměli jsme ambice na postup. Oproti loňskému roku se nám více dařilo, výkony hráčů se lepší a něktěří již vydrží hrát vážné partie pár hodin, což se nám v minulé sezóně moc nedařilo. Jako největšího bojovníka bych zvolil Štěpána Říhu, který hrál častokrát nejdélší partie. V Béčku nejvíce bodovali Robin Mádle a Tomáš Tichý, oba navíc jako jediní odehráli všech 8 kol a nejvíce tak táhli družstvo ke konečné 4. příčce. V Céčku se mi líbily výkony Tomáše Písaře, který uhrál na první desce 2,5/5, Céčko nakonec skončilo na 7. místě z celkových 9 družstev.

Z 1. ligy mládeže padají zpět do Pražského Přeboru hned 3 týmy a ubyde jen Áčko Unichessu, přesto bych zkusil postavit družstvo na postup, hráče na to rozhodně máme. Závěrem bych si rýpnul do PŠŠ kvůli organizaci téhle soutěže. Losování proběhlo hodně pozdě, několikrát se zbytečně začínalo i o půl hodiny později, výsledky na chess results se aktualizovaly jen velmi málo, navíc odkaz na výsledky nebyl po celou dobu soutěže na stránkách svazu, jen ho jednou poslal Vojta Rut e-mailem kapitánům družstev. Takže třeba pořadí družstev před posledním dvojkolem nebylo známo, protože tam ty výsledky prostě nikdo nepřidal…

Odkaz na výsledky