O víkendu 2. 6. -3. 6. 2018 se v Chrudimi hrály tři turnaje. Toho nejdůležitějšího, Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu, se zúčastnila i naše dvě družstva, která byla plná velmi mladých a nadějných ”klokanů.” Jeli jsme sem především pro získání cenných zkušeností.

Hlavního turnaje se zúčastnilo celkem 70 týmů. Hrálo se na devět kol. V posledním kole naše ”áčko” zvítězilo poměrem 5,5: 0,5 nad ŠK Vinary. ”Béčko” v posledním kole dopadlo ještě o trochu líp, porazilo totiž 6:0 domácí Zaječice. Možná kdyby se hrály ještě další kola, dopadly by naše družstva mnohem lépe. :)

Každopádně naše áčko skončilo vloni v Zaječicích až na 38. místě. Letos jsme byli nasazení 35., takže celkové 29. místo se dá brát jako určité zlepšení. Nicméně pořád to není umístění, na které jsme byli zvyklí v dřívějších ročnících. Ale máme velice mladý tým, tak snad příští rok to bude zase umístění o pár příček výše. Výsledky zde

Za pozvednutí stojí výkon minimálně dvou hráčů z ”áčka” jelikož na 4. desce uhrál Robin Mádle krásných 7/9 bodů a měl výkon 1450. (Jeho elo je o 150 bodů nižší.) Na 6. šachovnici Tomáš Tichý (ročník 2009) udělal neuvěřitelných 8,5/9 bodů, kdy si v předposledním kole poradil i s hráčem s elem 1599. Tomáš Tichý měl na tomto turnaji výkon 1596.(!) Kluci, paráda, jen tak dál.

V  ”béčku”, které skončilo na 60. místě (nasazené 62.), se nejvíce dařilo Jeremymu na šesté šachovnici, kde uhrál 7/9 bodů. Velice dobrý výkon předvedl i Ivánek Melnikov na druhé desce. Udělal zde 6/9 bodů a jeho výkon byl 1336. Oba dva kluci jsou ročník teprve 2010, takže do budoucna můžeme mít určitě nadějné vyhlídky!

Zlaté medaile získali hráči z BŠŠ Frýdek-Místek. Letos byli opět bezkonkurenční, soupeři neměli žádnou šanci, získali celkem 27 bodů = 100%. Stříbrné medaile putují do Brna, zasloužila se o to ŠK Lokomotiva. Bronz si odvezli šachisté z Vlašimi.