Poslední prázdninový týden již tradičně patří Openu v Říčanech. V Openu “A” hrála naše extraligová squadra. Velmi dobrý výkon podal Lukáš Hejsek, když uhrál 4/9 a připisuje 70 bodů do ela. Výborně zahráli Ondra Staněk a Kuba Petr, oba uhráli 5,5 bodu, skončili tak ve druhé desítce celkového pořadí a oba si připisují přes 30 bodů na elo. Gratulace! Nedařilo se jen Petru Žižkovi, nebavil jsem se s ním o tom, tak netuším co za tím stálo, ale se svým výkonem určitě spokojený nebude. V turnaji zvítězil GM Vojta Plát před IM Jakubem Půlpánem a FM Tomášem Vojtou.

V Openu B hráli 3 mladší klokani. Malý Ivánek Melnikov uhrál 3/9,  zůstal tak zhruba na svém, ale nasbíral spoustu cenných zkušeností. Dařilo se Tomáši Tichému, když dokázal porážet i ratingove výrazně silnější hráče. Vybojoval 3,5 bodu se silnými soupeři a připisuje 80 bodů do ela. Na turnaji se hodně blýskl Robin Mádle, celkových 5 bodů a perfo 1590 je pro Robina s elem 1252 velkým výkonnostním progresem. Řekl si tak o místo v extralize? To uvidíme na soupiskách už za pár týdnů. Nutno podotknout, že se po celý turnaj pilně připravoval s panem Ambrožem. V turnaji zvítězil stylem start cíl 14tiletý Ondřej Popovský z Buštěhradu, nerozdal ani půl bodu :-)

Z dospělých Bohemáků se letos v Říčanech nikdo nepředstavil, ale zmínit můžu Honzu Svatoše, který jako 5. nasazený skončil 5. i celkově, když uhrál 6 bodů.

Odkaz na výsledky