V posledním říjnovém týdnu se uskutečnilo MČ mládeže již tradičně v Harrachově. Po několika letech se hrálo opět ve Sporthotelu přímo u skokanských můstků, které jsou však kvůli havarijnímu stavu mimo provoz.

V mistrovských kategoriích jsme měli 3 zástupce. V H12 bojoval Tomáš Tichý, který spadá ještě do kategorie H10. Oproti nasazení se posunul o +18 míst a skončil na velmi pěkném 16. místě, když uhrál 5,5/9 a perfo 1451 je super výkon :-) Viděl jsem i pár partií a je tam určitě i herní zlepšení. V H16 byl 15. nasazený Lukáš Hejsek, a tak měl slušné šance bojovat o postup na MČR. V turnaji se potkal pouze s elově slabšími soupeři a uhrál 50%, takže to na postup nestačilo a bylo z toho 27. místo. Rozhodně to není propadák, ale Lukáš asi pomýšlel na lepší umístění. Ve společném turnaji HD16 hrála i Zuzka Aubrechtová, která byla nasazená až na chvostu startovního pole a taky tam skončila, ale výkon 1385 měla vyšší než svoje elo 1326.

Ve FIDE Openu se představili naši extraligisti. Nasazená dvojka Kuba Petr asi moc s turnajem spokojený nebude, hrál jen 7 partií, z nichž hned 5x remizoval. To Petr Žižka už shodil svou prázdninovou (ne)formu a vrátil se zpět tam, kde byl. Celý turnaj se držel na předních deskách a 5/9 stačilo na 7. místo a perfo 2061 vypadá dost dobře. Ještě líp zahrál Ondra Staněk, který prošel turnajem bez porážky! Zkušeně nasbíral pár výher v první polovině turnaje a zbytek už si pohlídal a skončil tak na bedně :-) Určitě může být spokojený se 3. místem a výkonem 2106.

V národním Openu startovalo pár mladých nadějných klokanů. Největší progres zaznamenal 50. nasazený Tomáš Písař, který se posunul až na 16. místo s výkonem 1477, když vybojoval 6/9. Velmi pěkný turnaj odehrál i Robin Mádle. Sice ztratil orpoti nasazení 11 příček, ale výkon měl podobný jako Tomáš Písař a uhrál jen o půl bodu míň. V turnaji startoval ještě Vítek Špachta. Tam už to tak slavné nebylo a bohužel odepíše nějaké body do ela a čekali jsme od Vítka trochu víc.

Naše klokany pečlivě připravoval a rozebíral s nimi partie Tonda Ambrož, takže spousta bodů jde za ním!

Odkaz na výsledky

Odkaz na další informace o turnaji