Náš nový tým “H” nastoupil do prvního svého zápasu bez 3 hráčů základní sestavy, takže jsme dle ELA stáli na většině šachovnicích hůře. Proti papírovým předpokladům jsme se ale razantně postavili hned od začátku.

Po více jak 2 hodinách hry získal první letošní bod týmu Max, když v začátku nechal soupeři pěšce za aktivitu. O ni sice bohužel přišel, ale postupem času začal soupeři docházet čas a tak umožnil Maxovi získat pěšce zpět a přejít do vyhrané věžovky 1:0. Další bod přidal David. Moc jsem partii nestíhal sledovat, jen mi připadalo, že je trochu aktivnější. Znovu jsem partii viděl až když tam byl mat 2:0. A matem skončil brzy na to i Luboš na páté šachovnici 3:0. První bod soupeře získal na poslední šachovnici Izzo Pierfrancesco, když porazil Zdeňka, který hrál svůj první zápas v dospěláckém přeboru. I přes výraznou ELO převahu soupeře odehrál velmi pěknou a zajímavou partii, kdy se velmi brzo odkryli oba dva králové na královském křídle. V tuto chvíli soupeř získal převahu pěšce a poziční výhodu. I když se Zdeněk bránil velmi dobře, tak nakonec prohrál 3:1. Divokou partii odehrál Jan Mach. Nevím o jaké se jednalo zahájení, ale velmi brzy se vše otevřelo. Pěšce, o kterého ale v zahájení přišel už nezískal zpět 3:2.

Skvělý návrat k šachovnicím zaznamenal na první desce Tomáš. Získal v úvodu lehkou figuru za pěšce a i díky časové tísni soupeře vybojoval náš čtvrtý bod 4:2. V te době jsme já i druhý Petr stáli prohraně s drobnými šancemi na remízu a tak se bojovalo až do zavíračky. Ve své partii jsem se po špatném začátku oklepal a chvíli myslel proti nejsilnějšímu hráči soupeře na výhru. Nepodařilo se mi ale připravit dobře přechod do koncovky a tak tu byla věžovka s pěšcem měně a co hůře volnými pěsci c,d. Můj záchranný plán prosadit většinu pěšců e-h nevyšel 4:3. Pokud se po analýze nebudu za svoji partii vyloženě stydět, tak ji tu později přiložím. O pěšce méně měl i Petr V. v koncovce těžkých figur, kdy pěšců bylo 6:7. Partii se snažil zachránit aktivní hrou dámy, což se mu skoro i podařilo. V jednu chvíli stál asi i na výhru, ale nakonec spadl na čas, když soupeři zbývalo 12 sekund a pozice byla již beznadějná 4:4.
Nakonec tedy solidní remíza, která ale trochu mrzí. Rád bych všem účastníkům poděkoval a za týden se pokusíme o plné body v Karlíně.

TJ Bohemians Praha H  4-4 ŠK Loko Praha D
Davídek Tomáš 0 1 0 1765 Sadil Jan
Mach Jan 1709 0 1 1708 Martinovský Václav
May David 1671 1 0 1680 Košťál Zdislav
Vilím Petr 1624 0 1 1630 Vender Bohumil
Hubal Luboš 1520 1 0 1597 Janoušek Pavel
Špachta Max 1393 1 0 1651 Svoboda Zdeněk
Zelenka Petr 1314 0 1 1775 Pecsök Ján
Davídek Zdeněk 1252 0 1 1670 Izzo Pierfrancesco