G-čko vstoupilo do letošní sezony ve druhé třídě úspěšně. V prvním kole jsme narazili na slabý tým Vršovic, který jsme těsně porazili 4% : 3%. Nejtěžší bylo sehnat sestavu. Povolali jsme 3 náhradníky z dolní části soupisky, kteří ale svůj výstup, dle mého názoru zvládli velmi dobře a ač to tak elově nevypadalo spodek soupisky nás podržel a zachránil.

 

Bohužel nejsem kapitán, co stíhá sledovat ostatní partie, protože dlouze rozjímá nad svou, tak info k jednotlivým partiím bude omezen (můžete doplnit).

První bod celkem brzy připsala Hanka na čtvrté, partie byla asi trochu divočina, ale Hanka ji zvládla lépe. Před začátkem byla trochu vyděšená, že hraje vysoko až na čtvrté šachovnici, ale myslím, že nakonec byla za soupeře ráda. Další půl bodík přidal Max, hrající na šesté, který soupeře dosti potrápil a vypadalo to, že někde mohl i vyhrát. Nicméně elově silnější soupeř partii přežil a sám nic nevymyslel a shodl se s Maxem na remíze. Ondru na druhé více než soupeř potrápily zamčené dveře. (Poznámka pro neznalé šachové hrací místnosti bývají v budovách velmi dobře skryté, většinou se do nich chodí bočním vchodem a jsou buď v suterénu nebo u střechy, aby je protihráči nenašli :-)). Nicméně i přes pozdní příchod Ondra rychle zvítězil a zvýšil skóre na 2% : %.

Následující pořadí budu mít možná trochu nepřesné, již se blížila časovka a má pozice si žádala důležitá rozhodnutí. Adolf na třetí bohužel nestačil na mladého protivníka a myslím, někde ztratil nějaký materiál. Na sedmé a osmé Vítek s Petrem Z. zvládli svoje partie se silnějšími soupeři a každý připsal půl bodu. Petr si trochu nevěděl rady s opačnými rošádami, kdy měl rošádu na delší stranu a vypadalo to, že stojí lépe a pěšci na královském křídle by měl pozici černého zničit. Bohužel nevím, jak se partie dál vyvíjela a kdy se dohodli na remíze. Vítkova pozice, když jsem ji naposledy viděla se mi také líbila a o remízu asi musel škemrat spíš silnější soupeř. Časovka nás potrápila pouze na první šachovnici, kdy si Petr M nepohlídal všechny své figurky v rovné pozici a bohužel prohrál. Stav zápasu 3% : 3%, což jsem tedy netušila, dokud jsem nedohrála. Počítala jsem s trochu jinými výsledky (pozitivnějšími), tak jsem hrála celkem klidně. Ono s pěšcem víc v koncovce se hraje vždycky trochu líp. Časovkou jsem příliš netrpěla, ale poslední 40átý tah jsem zahrála trochu ve zmatku a dost mi zkomplikoval pozici. Soupeř to však za pár tahů napravil svou hrubkou a za dva tahy jsem mohla slavit ne jen své vítězství, ale také týmu.

Všem, co dorazili děkuji za ochotu hrát a za pěkné výsledky. (Divákům, kteří nemohli hrát také). Příští týden nás čeká mnohem silnější soupeř ŠK DP Praha D – EA Hotels, kterého budeme hostit doma, tak bychom také snad mohli trochu posílit.

Sokol Praha Vršovice E TJ Bohemians Praha G
Horyna Josef Z 1710 1 0 2062 Matějka Petr V Z
Poš Jiří H Z 1870 0 1 1992 Staněk Ondřej V Z
Legkostup Maxim Z 1740 1 0 1851 Rožumberský Adolf Z
Smolka Josef H Z 1757 0 1 1798 Modrová Hana Z
Lexa Václav Z 1805 0 1 1680 Drahorádová Zuzana Z
Šaur František Z 1801 ½ ½ 1380 Špachta Max
Tolar Jan 1683 ½ ½ 1458 Špachta Vítek
Zeman Jiří 1612 ½ ½ 1314 Zelenka Petr
3 ½ 4 ½