Nejprve krátce k nové sezóně. Po loňsých 11 vítězstvích v 11 utkáních ve 2. tříde jsme se těšili na 1. třídu. Jenže řízený sestup Béčka z 2. ligy znamenal o jedno místo navíc v Přeboru, a tak jsme se posunuli rovnou tam. Družstvo tedy bylo nutné posílit, přece jen skok o dvě soutěže je výrazný. Do družstva přišla mezinárodní mistryně Natálie Kaňáková, Martin Svrček, Vasyl Klyuev a David Bražina. I přes posílení jsme elově celkem jednoznačně nejslabší družstvo v soutěži, tak to bude boj o záchranu.

Teď už k zápasu. V přátelské atmosféře se naše mládežnické družstvo “C” utkalo s Béčkem. Papírová převaha byla na straně Béčka, ale u našich mladých extraligistů to elo ještě kolísá. Ze zahájení se mi vyloženě nelíbila pozice Lukáše Hejska, který zahrál bílými prakticky Grünfelda proti panu Holubovi. Přišlo mi, že je to úplně ruplý. Po dvou hodinách soupeř finišoval útok na Lukášova krále, ale opačné rošády zahrály svou roli. Lukáš jedním naprosto zdrcujícím tahem ukončil partii. Při odtahu koněm pohrozil jednotahovým matem a zároveň koněm napadl soupeřovu dámu a tenhle problém nešlo rozumně vyřešit, takže jsme se ujali vedení 1:0. Petr Žižka možná trochu tlačil na Petra Matějku a ve střední hře zajímavě (čti nekorektně) obětoval figuru. Hráli koncovku všech těžkých figur, ale Žíža měl střelce míň, na druhou stranu měl silného pěšce na f6 a útok. Pak se oba dohodli na remíze, ikdyž partie určitě mohla pokračovat dál.

Na osmé zahrál Honza Spěvák proti Filipu Noskovi Skandinávskou, což je podle mě celkem pevné a bezpečné zahájení. Ale to Filipa nezastavilo v jeho agresivní hře a Honzu přehrál už ve střední hře. Já hrál černými Benoni proti Martinu Danielovi. To zahájení je samo o sobě trochu méněcenné a černý má ztísněnou pozici. Řekl bych že mě Martin prostě přehrál, přehlídl jsem tam na konci taktiku, kdy jsem ztratil dvě figury za věž, přičemž ty dvě figury byly/i? dva střelci a partii jsem musel vzdát zhruba po 3 hodinách.

Přední partie se mi těžko komentují, jen jsem na ně párkrát kouknul. Kuba Petr proti Petru Zvárovi tam někdy ve střední hře nebo v koncovce přehlídl taktiku. Martin Svrček hrál napínavou partii s Jardou Voříškem, kdy měli oba dost na mále při časové kontrole a museli to po ní rekonstruovat, protože nebylo jasné, jestli měli 40 tahů. Nakonec měli oba a partie pokračovala dál, Jarda v koncovce zvítězil. U Ondry Staňka proti Tomáši Mičánkovi to bylo asi rovné, došlo to do věžovky, kde měl Ondra dvojpika, ale dali to za remis. Auby hrál s Robertem Döringem nejdélší partii, ale z ní si pamatuji jen konec, kdy to Auby tahal s věží míň, za kterou měl jen dva pěšce a nakonec to vzdal.

Celkem jsme prohráli 6:2. Snad budou příští zápasy vyrovnanější.

TJ Bohemians Praha C TJ Bohemians Praha B
Petr Jakub Z 2087 0 1 2326 Zvára Petr V Z
Svrček Martin C Z  2111 0 1 2235 Voříšek Jaroslav V
Aubrecht Petr Z 2061 0 1 2172 Döring Robert V
Staněk Ondřej Z 1992 ½ ½ 2145 Mičánek Tomáš Z
Žižka Petr Z 1941 ½ ½ 2062 Matějka Petr Z
Daňhel Lukáš Z 1864 0 1 2073 Daniel Martin Z
Hejsek Lukáš 1730 1 0 1879 Holub Jan
Spěvák Jan 1768 0 1 1995 Nosek Filip
2 6