Zápas na Dukle i celou sezónu jsme mohli zahájit trochu lépe.

Na zápas jsme nastoupili v solidní sestavě, takže to při pohledu na zápasové soupisky vypadalo na vyrovnaný zápas, což se částečně nakonec i stalo. Nejdříve jsem pokazil  partii asi sám. Ne zcela úmyslně jsem obětoval centrálního pěšce, když jsem myslel, že ho můžu brzy dobrat zpět. Což ale úplně nenastalo a čekal mě úporný boj, abych neprohrál jako první. Tím jsem se ponořil do vlastní partie a ostatní partie jsem moc nesledoval.

Viděl jsem na sousední šachovnici po očku aspoň Marka. Divoká útočná pozice slibovala rychlý průběh partie, buď věčným šachem nebo nějakým matem, případně totálním rozpadem něčí pozice. Marek se nakonec nechtěl spokojit s věčným šachem, hledal vítězství, což se mu stalo osudné, když soupeř dostal chvilku na vydechnutí. 0:1

V rámci vlastního zoufalého boje, jsem soupeři nabídl dalšího centrálního pěšce, který už byl jedovatý. Naštěstí ho zbaštil a mohl jsem tak minimálně vyrovnat hru a začít uplatňovat vlastní poziční převahu. Když jsem se více rozhlédl po zbytku, tak mě to optimismem nenaplnilo. Jirka si nechal soupeřova pěšce dojít až na předposlední řadu, Martin byl o kvalitu kratší, navíc soupeřem tlačen asi do prohrané koncovky, Mirek, sice v lepší pozici, ale z mého pohledu šílená časovka, Lukáš s asi nevyhratelnou koncovkou různobarevných střelců. Tak aspoň Ota s Vasilem stáli trochu lépe.

Když se mi podařilo otočit těsně před časovou kontrolou partii a nakonec mít postupně čistou figuru navíc, tak skóre bylo dost nepříznivé. Martin neustál koncovku, Jirka pozici a Lukáš nevydoloval více než očekávanou remízu a stav 0,5 : 3,5 nás nutil zbytek partií bezpodmínečně vyhrát.

Nejnadějnější byla moje pozice, ale ztratil jsem v průběhu dost času a sil. Protože jsem nevěděl, jak koncovku V+J+4p vs V+4p rychle vyhrát, tak se mi bohužel blížila další, tentokrát už definitivní časovka.  Mirek nějakým zázrakem ublikal první časovou kontrolu a zbylé dvě partie byly také lepší a celková výhra byla ještě stále reálná.  Bohužel jsem svoje blokované pěšce prosazoval příliš pomalu. Můj soupeř se místo zapisování tahů zaměřil už jen na rychlé přepínání hodin a dokázal mě v prohrané pozici shodit na čas.  Byla to velká škoda, proto Ota s Vasilem svoje partie dotáhli do vítězství a závěrečná Mirkova remíza také nic neměnila. O reparát se pokusíme hned v dalším kole.

 

Dukla D TJ Bohemians Praha E
Lýsek Lukáš V Z 1945 1 0 Svrček Martin C Z
Mašek Jan Z 1883 ½ ½ 2005 Jirsa Lukáš H Z
Rada Jan Z 1880 0 1 2002 Huřťák Otto Z
Dolínek Vladimír Z 1976 0 1 1945 Klyuev Vasily Z
Světlý Jiří Z 1879 1 0 1835 Korsa Jiří H
Maršálek Luboš H 1912 ½ ½ 1877 Bartoš Miroslav Z
Jahoda Ladislav 1871 1 0 1842 Buchl Marek Z
Macoun Jiří 1707 1 0 1679 Veselý Vladislav
5 3