Géčko motivované dobrými výsledky nastoupilo v šestém kole proti dalšímu adeptovi na postup Unichessu v téměř základní sestavě. Lukáš Hejsek bohužel kvůli jarním prázdninám nemohl, tak jsme ho nahradili posilou Drahikem na osmé. Soupeři na oplátku využili žolíka na první v podobě Lukáše Černouška. Ve středu soupisek jsme měli elově navrch spíše my (tabulka dole je opět dosti zkreslená), o body jsme se ovšem prali opět do posledních partií.

První partie skončila smírně, kdy Hanka na šesté někde něco neviděla a myslím ztratila pěšce a i když soupeř neměl vyvinuté celé dámské křídlo, radši nabídla remiz, se kterou soupeř chototně bez rozmyslu souhlasil.

Náš žolík na osmé měl štěstí v pozici, kdy byl pod hrozivým tlakem s hrozbou různých matů. Soupeř Drahika ovšem zahrál tah, který sice vypadal jako velmi silný a logický, ukázalo se však, že je to prohrávající hrubka, po které soupeř nejenže přišel o iniciativu a matové hrozby, ale navíc poztrácel postupně dost materiálu a vzdal.

Na první Petr Matějka byl tentokrát trochu v roli obětního beránka, ovšem jeho boj s IMkem nebyl zcela marný. Dle následné analýzy udělali oba hráči dost nepřesností a chyb. Co jsem tak pochopila, jeden tah za Petra, který oba hráči vyhodnotili jako hrubku by býval byl vyhrávající, bohužel se nestal a Petr se po čase vzdal.

Ada měl před zápasem ze známého soupeře trochu strach, ukázalo se, že zbytečný. Na jejich páté desce se myslím nic moc nestalo a v koncovce se dohodli na remíze, která Adu potěšila.

S přibývajícím časem jsem nestihla další dvě partie sledovat, takže jen stručně Petr Šobotník na čtvrté zvítězil a vyrovnaný stav myslím zabezpečil výhrou Ondra.

Za stavu 4:2 jsem byla na sedmé dost připrohraná a Aby na druhé také nestál nejlépe. Můj soupeř moc netušil co s lepší pozicí dělat a šel se zeptat kapitána, zda nemůže nabídnout remízu. To mu vzhledem k nejasné situaci na druhé bylo zakázáno. Celkem klidně jsme tedy zahráli 40 tahů, po kterých jsem již nestála tak tragicky a čekali jsme jak dopadne opět divoká blicka Aubyho. Tentokrát ho s minutou na hodinách čekalo snad ještě více tahů než minule, nakonec však o chlup všechny včetně 40átého stihl a poté co se vydýchal a dopsal si poloprázdný partiář, sebral soupeři nekrytou dámu a ten se vzdal. Oznámila jsem tedy svému soupeři, že jsme již vyhráli a nabídla mu remiz. Koncovka podle mě vypadala buď na ještě velmi dlouhou cestu k výhře a nebo spíše výměnu všech figur a pěšcovka pak asi byla remiz, každopádně to soupeř nechtěl zjišťovat a remízu vzal.

Nakonec tedy nečekaný výsledek z trochou štěstí 5%:2% pro nás. V první půlce sezony se nám tedy podařilo pokaždé odejít ze zápasu s body v kapse a stále se pereme o první místo pouze o pomocné hodnocení (tentokrát až druhé pomocné jsme druzí). Doufám, že nám úsměv na tvářích ještě pár kol vydrží. Příští týden nás čeká další silný soupeř Šachový klub Praha 4.

 

Unichess E TJ Bohemians Praha G
Černoušek Lukáš V Z 2425 1 0 2062 Matějka Petr V Z
Reichel Tomáš H Z 1895 0 1 2061 Aubrecht Petr V Z
Rada Miroslav Z 1929 0 1 1996 Staněk Ondřej V Z
Kouba Libor Z 1895 0 1 1896 Šobotník Petr Z
Fišer Jiří Z 1916 ½ ½ 1851 Rožumberský Adolf Z
Talpa Pavel 1876 ½ ½ 1798 Modrová Hana Z
Mareš Matěj 1523 ½ ½ 1672 Drahorádová Zuzana Z
Souček Petr 1602 0 1 1983 Drahorád Daniel
2 ½ 5 ½