V 9. kole jsme zavítali do pražského hotelu Brixen, kde jsme se utkali s týmem GROP “B”. Měl jsem radost, že jsme se sešli v nejsilnější sestavě za tuhle sezónu. No vlastně sešli nesešli. Při začátku zápasu nás bylo “jen” 7, tak jsem volal Davidu Bražinovi, v kolik tak dorazí. Bohužel si to nějak popletl a nedorazil tak vůbec…0-1

Elová převaha soupeře byla jen zhruba 100 elo na desku, takže pro nás dost hratelný soupeř vzhledem k jiným týmům v přeboru. Nejrychleji dohrála Naty Kaňáková na první desce. Ani jsem moc nestihl postřehnout, co vlastně hráli, ale dospělo to do vyrovnané koncovky a Naty přijala s horším časem nabídku remízy. Vždycky je příjemné udržet první desku. Filip Kaňák zahrál lépe bílými střední hru a donutil soupeře zarošovat velkou rošádu v nějaké sicilce a následně ukořistil pěšce. U Jindry to byla dost podivná pozice s útokem na krále na obou stranách. Jindrův král byl však donucen si udělat výlet a ten nakonec nedopadl dobře a prohrávali jsme tak 2,5-0,5.

Ostatní partie však vypadaly celkem zdravě. Kuba Petr se dostal do materiálně vyrovnané koncovky, ale soupeř ji asi zahrál dost špatně. Prošel se králem přes celou šachovnici, Kuba to zahrál chytře a vzniklá věžovka s aktivnější věží byla již vyhraná a soupeř si to ani nenechal ukázat. Filip Kaňák měl koncovku V+J+3 vs V+J, jenže soupeř dost otravoval Filipova krále. Já držel černými trochu ztísněnou pozici, soupeř nevyužil několik šancí ve střední hře pozici prolomit a nakonec se mi podařilo přejít do remizové koncovky a soupeř sám nabídl remízu, kterou jsem přijal.

Ondra Staněk hrál černými celkem nudnou variantu výměnné španělky s výměnou dam. Ve vzniklé věžovce to mohl hrát na výhru, soupeř měl jednu dobu zablokovanou věž, ale Ondra dle jeho slov nenašel správné pokračování a partie skončila remízou. Ještě před Ondrou si liboval v brutální časovce Auby, kdo taky jiný než on. Jeho recept tenokrát náramně vyšel, protože když mu na minutě zbývalo asi 13 tahů do kontroly, tak soupeř začal blicat s ním a Auby ho vydrtil během asi 5 tahů. 3,5-3,5

Dohrával jen Filip již zmíněnou koncovku, jenže v té pozici následoval buď věčňák nebo ztráta dvou pěšců. Chvilku se tahala koncovka V+J+1 vs. V+J, ale nakonec soupeř kombinací s vidličkami poměnil figurky a krajní pěšec už by do dámy neprošel. Škoda, že jsme nastoupili jen v sedmi hráčích, protože bod je na záchranu asi málo. Sice jsme se odlepili ode dna tabulky, ale zatím není moc jasné, kolik bude padat družstev. Uvidíme jak se vyvinou situace ve 2. ligách.

GROP – B TJ Bohemians Praha C
Vaculík Martin Z 2270 ½ ½ 2202 Kaňáková Natálie H Z
Umanec Filip Z 2216 0 1 2157 Petr Jakub Z
Postupa Pavel H Z 2189 1 0 2065 Korsa Jindřich H Z
Pačovský Jiří Z 2199 0 1 2061 Aubrecht Petr Z
Postupa Martin H 2085 ½ ½ 1996 Staněk Ondřej Z
Spurný Ondřej Z 2086 ½ ½ 1983 Kaňák Filip H
Vacek Radomír H 2049 ½ ½ 1864 Daňhel Lukáš Z
Gerženi Róbert 0 1 0 1955 Bražina David
4 4