Středa 13. bohužel pro Géčko nebyla šťastná a poprvé v sezoně jsme prohráli. Klíčový zápas s DDM byl velmi bojovný a hrálo se do posledních sekund. Problémy se sestavou jsme museli oba kapitáni řešit i v den zápasu a i když měli soupeři sestavu děravější, měli elovou přesilu na všech šachovnicích kromě sedmé, na kterou jsme posadili žolíka.

Zápas se vůbec nevyvíjel špatně. Na první šachovnici sice Petr M neudržel černými efemko a prohrávali jsme 1:0, ostatní desky ale vypadali dobře. Bohužel jsem nezaregistrovala jak k prohře došlo, ale co jsem tak pochytila nebyl to úplně beznadějný boj.

Na druhé šachovnici se vedl rovný boj, který přešel do koncovky, kde měl Ondra asi malou výhodu, ale na výhru se to asi moc hrát nedalo a raději soupeři vzal nabídnutou remízu. Každopádně pěkná práce proti silnějšímu soupeři.

Třetí desku jsem viděla až v pozápasovém rozboru v restauračním zařízení. Petr Š sehrál velmi divokou partií, kterou soupeři nakonec označili jako partií zápasu. Bohužel pro nás v ní měl štěstí soupeř, kterému se podařilo Petra zavléct do mátových sítí.

Stav zápasu byl sice příznivější pro soupeře, ale zbylé desky vypadaly, že přísun bodů pro soupeře téměř skončil. Náš žolík Drahik na sedmé riskl proti slabšímu soupeři Budapešť. Po zápase se soupeř přiznal, že zahájení pro něj překvápko nebylo, že ji skvělé zná, ale ze sezóny má z Budapešti dvě nuly. Drahik partií zahrál moc pěkně a navíc dostane pochvalu za odmítnutou remízu (konečně).

Přišly na řadu první časovky, ve kterých se toho hodně pokazilo. Nejprve přišlo na řadu moje selhání, které si budu vyčítat ještě hodně dlouho. Kromě toho, že nás to stálo zápas a zřejmě i postup, mi závěr partie zkazil asi nejhezčí partií sezóny. Celou partií jsem byla jasně lepší a vedla úspěšný útok na soupeřova krále. Ve 32. tahu jsem bohužel s velmi špatným časem nenašla trojtažec a i další šance jsem nevyužila a zkázu jsem dovršila 37. tahem, kdy jsem v posledních sekundách nastavila dámu.

Poslední tři partie se Ada, Hanka a Max snažili vyhrát a zabezpečit tak vítězství. Max nás přišel podpořit, poté co se omluvil Žiža a nikdo jiný nemohl. A vzhledem k tomu, že se mu to také moc nehodilo, zaslouží pochvalu také za účast. Kromě té, určitě i za partií, kterou sehrál lépe než silnější soupeř a šance na výhru v ní zřejmě byly, ale čas si také asi trochu vybral svou daň. Přechod do dámské koncovky ovšem znamenal pouze remízu.

Na konec zápasu jsme čekali do pádu praporků. Remízy jsem bohužel musela nepovolit, potřebovali jsme dvě výhry alespoň na zápasovou remízu. Hanička v první časovce udělala pár chybiček, ale i tak měla nějaké pěšce víc. Bohužel pěšce dost slabé, které následně poztrácela a před druhou časovkou měla o Pika méně ve věžovce. Poslední sekundy partie, ale soupeř vůbec nezvládl a ztratil všechny tři pěšce a Hance jednoho nechal a navíc se stihly vyměnit věže. Kromě toho, že Hanka hrála bez chyb, hrála i rychle a soupeře se svymi sedmi sekundami shodila. Moc krásná práce, za kterou si vysloužila uznání všech přihlížejících a pozvání na panáka od soupeře, které odmítla (v půl jedenácté na Bílé Hoře se tomu asi nedá moc divit).

Většinu přihlížejících partie Hanky odlákala od partie Ady, kde probíhal také souboj se závěrečným časem. Když jsem koukala na šachovnici a hodiny naposledy, měl Ada něco přes dvě minuty proti asi 40 sekundami a pěšce víc s koněm proti střelci a při dostatku času asi pohodová výhra. Bohužel čas nebyl Adův kamarád a spadl, když měl soupeř dvě vteřiny. Nikdo si v hrací místnosti nevšiml, že se Ada snaží reklamovat soupeřovo hraní oběma rukama, bohužel bez zastavení hodin a navíc nebyl rozhodčí, takže se spor řešil až po konci partie. Soupeř nakonec souhlasil alespoň s remízou jako gentlemanské gesto.

K zajištění postupu, jsme potřebovali zápas vyhrát, což se bohužel nepodařilo, já se týmu za partií omlouvám, role kapitána opravdu není lehká. Šance je malá ale trochu žije, musíme fandit Kbelům proti DP a vyhrát poslední dva zápasy, které hrajeme doma.

DDM Praha 6 B TJ Bohemians Praha G
Štross František V Z 2270 1 0 2067 Matějka Petr V Z
Malý Marek H Z 2130 ½ ½ 1996 Staněk Ondřej V Z
Křivánek Vladimír Z 2122 1 0 1898 Šobotník Petr Z
Hacaperka Michal Z 1901 ½ ½ 1851 Rožumberský Adolf Z
Kaláb Jaromír Z 1808 0 1 1798 Modrová Hana Z
Rakouš Pavel 1976 1 0 1677 Drahorádová Zuzana Z
Fica Alexander 1712 0 1 1982 Drahorád Daniel
Kaprálek Martin 1654 ½ ½ 1380 Špachta Max
4 ½ 3 ½

 

Pro zájemce přikládám diagram z mé ostudné partie, bílý na tahu třetím tahem mat.

…tak ja taky pridam diagram ze sve partie. Bily zahral Je2??