Nepříliš povedený zápas, který ale těžko mohl dopadnout výrazně jinak. I když ELO rozdíly nejsou dramatické, rozdíl v účasti hráčů z předku základních sestav opravdu výrazný je. Do konce soutěže stále pár kol chybí (a B už má před sebou jen soupeře zepředu tabulky) a stále není jasné, kolik družstev vlastně bude z Přeboru sestupovat (minimálně 3, což by nám asi stačilo, ale může to být víc).

K zápasu: Viktorka je tradičně bojovná, což se potvrdilo. Jediná rychlejší partie byla Martinova remíza a i tam se hrála docela zajímavá pozice, skoro to vypadalo, že černý něco zahrál trochu nepřesně. První a poslední výhru Bohemky zaznamenal pan Holub na 8. desce. Pozice ze zahájení nic moc (=nelíbila se mi ani trochu, ale držela), ale soupeř je svou spotřebou času známý a tentokrát čas opravdu překročil (což je další doklad, že krátké partie se opravdu nekonaly). Bohužel vedení nevydrželo dlouho, prohrál Mirek a bylo 1,5:1,5. To celkem překvapení nebylo, pozice bílými se mu opravdu hodně nepovedla a již po pár tazích připomínala trhací kalendář, takže to vlastně vydržela překvapivě dlouho. Remízoval Robert (neviděl jsem závěr), který soupeři přenechal dvojici střelců za určité zbrzdění vývinu, ale nevím jestli pak neměl trochu problémy. Otova pozice se mi ze začátku líbila (když člověk porovnává se svojí, tak vlastně skoro všichni stojí dobře :o)), ale pak se tam něco nejspíš nepovedlo a soupeř získal materiál. To už bylo zle, protože na výhru nebo aspoň na rozumný pokus o ni nikdo nestál. Teoreticky jsem to mohl zkoušet – soupeř v časovce přehlédl pěšce, což byla docela klika, pozice byla dost divná (a 40. tah stihl s celými 2 vteřinami na hodinách …) – a taky jsem to chvíli zkoušel – jenže se mi nepovedlo zabránit vpádu věže na 8. řadu a dámu nešlo z dlouhé diagonály a1-h8 vyhnat, jakýkoli tah mojí věže z f6 = mat, a samotnou dámou neublížím. Překrýt ani uvolnit to při pěšcové struktuře nešlo, takže remis (prostě když si to soupeř neudělá sám, já už asi nikoho porazit neumím). Remizoval i Jarda v tradičně divoké partii (nevím, jestli ten pěšec v zahájení je oběť nebo ztráta, mně to přišlo spíš jako ztráta), který v zahájení pustil 2 pěšce, ale rozehrál figury. Když jsem to viděl naposledy krátce před podpisem remízy, byl už materiál sice rovný, ale taky značně prořídlý. Poslední dohrával Karel. Nevím, co se v jeho partii stalo, připadalo mi to ze zahájení normální, a pak už jsem zahlédl jen beznadějnou koncovku V+3P : V+P.

Budu se opakovat, ale i tentokrát byli soupeři naší sestavou příjemně překvapeni a nečekali, že jim cestu do (dočasného?) vedení takhle usnadníme…..

ŠK Viktoria Žižkov A TJ Bohemians Praha B
Velychko Ihor C Z ½ ½ 2230 Voříšek Jaroslav V
Soukup Václav Z 2161 ½ ½ 2166 Döring Robert V
Táborský Rostislav Z 2120 ½ ½ 2067 Matějka Petr Z
Burdík Lubomír Z 2123 ½ ½ 2098 Daniel Martin Z
Hlaváček Tomáš H Z 2086 1 0 2015 Huřťák Otto
Kalousek Zdeněk 2021 1 0 1882 Bartoš Miroslav
Zeman Martin 2011 1 0 2038 Kopička Karel
Kotrba Tomáš 2005 0 1 1879 Holub Jan
5 3