V domácím prostředí jsme přivítali tým ŠK Loko Praha “A”. Měli jsme asi nejsilnější sestavu za celou sezónu, když nás hned 7 bylo ze základu a když se sejdeme, tak hrajeme vždy vyrovnaný zápas i v tak silné soutěži.

Zápas otevřel rychlou remízou Martin Svrček, když přijal nabídku remízy a následně se k němu přidal i Tonda Ambrož. Ten stál dle mého názoru trochu líp, ale nechal jsem rozhodnutí na něm a nabídku remízy taktéž přijal. Nejhůř vyšel ze zahájení Žíža, když mu soupeř znemožnil rošádu a zatlačil ho. Navíc následovala ztráta kvality. Já jsem naopak soupeře přehrál v zahájení, ale brzy se mi podařilo výhodu zlikvidovat ztrátou pěšce, ale měl jsem za to dvojku střelců. Naprosto šílenou partii hrál Kuba Petr, kde viselo asi všechno, co mohlo. Kromě Kuby tý pozici asi nikdo nerozuměl a to platilo i pro soupeře, který se musel vzdát. Mimochodem soupeř byl velice slavný vítěž turnaje v Las Vegas Pavel Haase, který vyhrál turnaj s průměrným elo asi 1300, když měl elo asi 2100 a byl o parník nejvýše nasazený. Tohle vítězství obletělo česká média, jako kdyby se stal mistrem světa…

Jindra to dovedl se silnějším soupeřem až do materiálně vyrovnané koncovky, dokonce buď on nebo soupeř nabízel remízu, ale hrálo se dál a bohužel pro nás to znamenalo bod pro soupeře. Naty Kaňáková hrála bílými stejnou výstavbu proti sicilce jako já (spíš já jsem hrál stejnou, jako ona :-)) ale soupeř se dlé mého názoru dobře držel. Konec té partie jsem neviděl, ale Naty se podařilo zvítězit! Zápas byl velice napínavý, o čemž svědčí fakt, že ještě ve 22:15 se dohrávaly 3 partie. Já bohužel ztratil i druhého pěšce a nakonec jsem prohrál. Petr Žižka přežil partii s kvalitou míň a soupeř v časovce nezvládl pozici udržet a zrodilo se tak celkém nečekané vítězství, vzhledem k průběhu partie. Naopak tomu bylo u Ondry Staňka. Tam se mi to zdálo během partie vyrovnané a partie došla do koncovky V+2 vs. V+2. Soupeř nepřijal nabídku remízy a v záverečné blicce, kdy měli oba třeba 2 minuty se soupeři podařilo Ondru přetlačit.

Konečný výsledek je tak 4:4. Stále živíme naději na záchranu.

TJ Bohemians Praha C ŠK Loko Praha A
Kaňáková Natálie H Z 2202 1 0 2220 Šindler Michal Z
Petr Jakub Z 2157 1 0 2137 Haase Pavel H Z
Svrček Martin C Z ½ ½ 2047 Trapl Dalibor Z
Korsa Jindřich H Z 2065 0 1 2175 Kubíček Robert Z
Staněk Ondřej Z 1996 0 1 2072 Větrovský Michal Z
Žižka Petr Z 1937 1 0 2056 Benda Aleš
Daňhel Lukáš Z 1864 0 1 2060 Kamlach Miroslav
Ambrož Antonín 1974 ½ ½ 2005 Bechyně Jaroslav H
4 4