V sobotu 6.4. se v ZŠ u sv. Štěpána konal Přebor Prahy družstev mladších žáků. Bohemka na turnaj vyslala dvě družstva. Áčko mělo jasný cíl, postoupit na MČR. Letos postupovaly z Prahy 3 týmy a my byli 4. nasazení. Hráči béčka sbírali především cenné zkušenosti.

Na turnaji vedli naše týmy trenéři Honza Daňhel a Ondra Staněk. Já a Ondra Dunder jsme se přišli na naše nejmenší naděje v průběhu alespoň podívat. Po dvou válcích 6-0 hrálo Áčko klíčový souboj s Áčkem Kobylis ve 3. kole. Bohužel se na nás při zápasech s Kobylisami lepí smůla a prohráli jsme 4-2. V dalším průběhu jsme prohráli s dvěma družstvy Unichessu, která si turnaj podmanila. A konečné 4. místo za 3. Kobylisami znamenalo brambory a nepostup na MČR. Přitom naši hráči nepodali vůbec špatné výkony. Tomáš Tichý držel velmi slušně první desku a 4,5/7 téměř potvrdil své elo kolem 1400. Jeremy Chon se po nedávném velmi vydařeném vážném turnaji v hotelu Don Giovanni dostal na 2. místo celorepublikového žebříčku H10 podle Elo FIDE, na které mu stačilo elo 1594!!! V turnaji získal 5/7 a perfo kolem 1400 je velmi pěkné. Ovšem Štěpán Říha na 5. desce předvedl asi nejlepší výkon, získal 6,5/7 a perfo 1535! Dařilo se i Esterce Dolanské na poslední desce, získala výborných 6/7! Naopak se turnaj moc nevydařil Vincentovi Pokornému a Milanovi Ševčíkovi.

I přes tyto krásné výsledky se postup nevydařil. Pochvalu zaslouží všichni hráčí Béčka (1. Prokop Matějka, 2. Dominik Dolanský, 3. Hynek Rohan, 4. Honzík Tichý, 5. Adam Šereda, 6. Valerie Pokorná). Nastupovali často proti starším hráčům, srdnatě bojovali a získávali cenné zkušenosti. Nejlepší výkon podal Adam Šereda hrající na 5. šachovnici. Na výkon 1189 musel uhrát 4/7.

Odkaz na výsledky

Na obrázku po pravé straně naše Béčko

Béčko bojující na 2. stole