V neděli 15.4. se dohrála dlouhodobá soutěž Přeboru Prahy družstev starších žáků. Béčko zahrálo skvěle celou soutěž a bilance 7 výher a 2 porážek družstvo vynesla až na bednu!

Kromě závěrečných tří kol byla skvělá docházka a to bylo klíčem k úspěchu. V posledních kolech se skvěle předvedli náhradníci, takže s výsledkem jsme velmi spokojení. Původní cíl postup do 1. ligy se bohužel nezdařil, ale na Béčko Unichessu neměl nikdo…

Hvězdou družstva byl Tomáš Tichý, který na 4. desce uhrál 8,5/9!! Ale dařilo se prakticky všem hráčům, kteří nastoupili. Robin kromě celé sezóny v extralize stihl pomoct i Béčku, sice ze dvou partií nezískal ani bod, ovšem oba soupeři měli o několik set vyšší elo. Většinu zápasů hrál tak na 1. desce Vítek Špachta. Měl těžkou úlohu a družstvu hodně pomohl, ikdyž uhrál (jen) 1,5/7. Zuzka Aubrechotvá měla perfo skoro na třetí výkonostku a 4/9 na druhé desce je moc pěkný výsledek, hlavně odehrála všechna kola! Tomáš Písař si výborným výkonem 1461 a  4,5 body ze 6 partií vysloužil dokonce pozvánku do extraligy. Všech 9 partií odehrál kromě Zuzky a Tomáše ještě Zdeněk Davídek. Celkově získal +2, tedy 5,5/9 a stabilně přidával body.

Přejdeme k náhradníkům. Moc toho neodehrál Ivánek Melnikov a je to škoda (1/2). Výborně zaskočil Honza Cablk, který získal 4,5/5 a to byl poslední tři kola nemocný. Skvěle se předvedl Vincent Pokorný, 3/3 je super a dobře zahrál i Milan Ševčík (1/2).

Céčko jako poslední nasazený 15. tým poskočilo na velmí slušné 10. místo. Většina hráčů může v soutěži startovat ještě mnoho let a cílem bylo posbírat co nejvíce zkušeností z prvních vážných partií. Nejvíce bodů posbíral Jeremy Chon (5/8). Pěkně zahráli taky Štěpán Říha, David Mach a Emir Khoury.

Hodnocení extraligy nechám na panu Ambrožovi. Z mého pohledu kluci bojovali celý rok, ale štěstí nám letos nepřálo. Když sečtu výsledky ze západní skupiny a z “B” finále, tak máme bilanci 3 výher, 3 remíz a 5 porážek z 11 kol. Bohužel to na udržení nestačilo… Lze tedy předpokládat, že hráči Béčka si příští rok zahrají 1. ligu, protože kvůli věku Áčko opustí hned 4 hráči….

Přikládám pár fotografií:

Messaging1555245105592 Cecko Becko

 

 

 

Výsledky PP družstev st. žáků

Výsledky extraligy