Dnes 14. září v Rumunsku skončilo ME mládeže s početnou českou účastí (mimochodem, Česko má na turnaji velmi silné zástupce jako IM Richarda Stalmacha do 18 let, FM Jáchyma Němce do 16 let či FM Václava Fiňka do 14 let, kde plní roli nasazené jedničky). Mezi reprezentanty byl i Bohemák Míša Lutskiy – v kategorii do 8 let byl nasazený jako 15. a skončil na nádherném 13. místě!

Je dobře známo, že zvláště u velmi mladých hráčů může být ELO zrádné. Proto je skvělé, že Míša první kolo splnil roli papírového favorita.

Vypadá to, že online šachovnic je v kategorii do 8 let pouze pět. Na nich Míša zatím v druhém kole ještě nehraje. Kdyby se tam ale v dalších kolech dostal (a myslím si, že má dobrou šanci), tak odkaz na online najdete zde. Držme mu palce, ať hraje pěkné partie!

Přání se splnilo! Míša začal skvělým rozjezdem (3.5/4), který se přibrzdil v pátém kolem (pro zajímavost, jeho ukrajinský soupeř měl 7/7, ale po prohrách v posledních dvou kolech se musí spokojit s “pouhým” bronzem… je to krutý sport). V posledních 4 kolech neustával v dobrých výkonech a 2,5/4 to jen potvrzuje. Míša si tak zahrál s nejlepšími evropskými vrstevníky a ukázal, že se mezi nimi neztratí. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Níže jsou fotky, které mi zaslal Konstantin, otec Míši:

IMG-20230914-WA0000 IMG-20230914-WA0003 IMG-20230914-WA0002

 

Na druhé z fotek vidíte mistra (Nikitu Filindashe) a vicemistra ČR do 10 let z tohoto roku. Nikita v kategorii do 10 let sice nepotvrdil nasazení 2. místa, ale 5. místo je taky velký úspěch. FM Václav Finěk byl v kategoroi do 14 let čtvrtý a nejlepším výsledkem české výpravy je bronz FM Jáchyma Němce do 16 let. To jsou podle mě velmi dobré známky kvality mládežnického šachu u nás a jsem rád, že se mezi takovou společnost měl možnost Míša podívat.

 

Výsledky